Vietnamci v tržnici se porvali. Jeden skončil v bezvědomí

Rvačka se odehrála v neděli před půlnocí v pražské tržnici SAPA, důvod konfliktu zatím není jasný.

Přibližně třicetiletý Vietnamec napadl v neděli před půlnocí ve velkotržnici SAPA v pražské Libuši své dva krajany, jednoho z nich zbil do bezvědomí. Zraněného převezli záchranáři do nemocnice, agresor skončil v policejních poutech.


Vietnamci se poprali v jedné z hal tržnice zvané Malá Hanoj, důvod konfliktu zatím není jasný, pravděpodobně v něm hrál roli i alkohol. Asiaté poté naložili zraněného do auta a přijeli do přilehlé ubytovny v ulici V luzích. Tady narazili na dvě hlídky policejní pohotovostní motorizované jednotky, které právě uklidnily rvačku Ukrajinců v sousední noclehárně.


"Řekli nám, že mají zraněného, zavolali jsme záchranku a poskytli mu první pomoc," řekl jeden z policistů s tím, že Vietnamec byl dost pobitý, krvácel a chvílemi upadal do bezvědomí, navíc z něj byl silně cítit alkohol. Přivolaný lékař záchranné služby ho po ošetření v sanitce nechal převézt do krčské nemocnice.

 


Útočníka strážci zákona zadrželi na ubytovně a v poutech ho převezli k výslechu na místní oddělení. Tam putovval i druhý napadený Vietnamec, který vyvázl s rozbitým obočím, a ještě jeden svědek stejné národnosti.

mar tn.cz / Mediafax