Přejetá Vietnamka poprvé vypovídala: Janoušek mě srazil neúmyslně

Žena sražená opilým lobbistou Romanem Janouškem dnes poprvé vypovídala na policii. Lobbista naopak vypovídat odmítl.

Policie dnes v Praze konečně vyslechla Vietnamku, kterou 23. března v Praze srazil lobbista Roman Janoušek. Kriminalisté vyslechli také obviněného Janouška, ten ale využil svého práva a odmítl vypovídat, protože podle slov jeho advokáta Víta Širokého jim ještě nebylo umožněno nahlédnout do spisu.
 

Podle Širokého slov si sražená žena nehodu pamatuje poměrně přesně. Janoušek ji podle jejích slov srazil neúmyslně. Žena na tom při výslechu byla psychicky vcelku dobře, mohla celou dobu vypovídat.
 

Před Janouškovo auto se postavila, protože chtěla řešit onu dopravní nehodu. “Mělo to být gesto k jednání,“ popsal výpověď Vietnamky Široký.
 

PSALI JSME:

Žena sražená opilým lobbistou Janouškem se rozhodla promluvit

"Klientka vypovídala velmi podrobně, bylo to dosti vyčerpávající, výslech trval skoro čtyři hodiny. Byly kladeny otázky od všech stran a domnívám se, i když neznám celý spisový materiál, výpověď bude kamínkem do mozaiky. Podle mne by měl být proveden vyšetřovací pokus do třech týdnů," popsal náročný výslech Josef Lžičař.
 

Roman Janoušek ženu srazil 23. března na Praze 4. Po krátké honičce s policií tehdy nadýchal 2,2 promile alkoholu. Janoušek je obviněný z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a těžkého ublížení na zdraví.
 

 

O přesném termínu rekonstrukce nehody, kterou žádá dozorová státní zástupkyně Jitka Rybenská, nebylo podle Lžičaře dosud rozhodnuto. Rybenská již dříve uvedla, že ve výpovědích svědků nehody nejsou zásadní rozpory, ale protože každý viděl nehodu z jiného úhlu, je potřeba jejich svědectví důkladně porovnat.

 

Vyšetřování vede z rozhodnutí policejního prezidenta Petra Lessyho královéhradecká policie.

 

Podívejte se na reportáž o nehodě Romana Janouška:

 

cob tn.cz / mediafax / hru