Hrozí jim vězení

Víme, čím TVTwixx zničili autobus! Silnou petardu jim neměli prodat

TVTwixx odpálili petardu v autobuse
Zdroj: YouTube.com
TVTwixx odpálili petardu v autobuse
Téma:

Partička povedených youtuberů v posledních dnech pořádně rozvířila hladinu českého internetu odpálením petardy v zaparkovaném autobusu. Část se jich zastává a omlouvá je tím, že to byla klukovina. Většina je však odsuzuje a žádá jejich potrestání. Zjistili jsme, co vlastně do autobusu hodili.

Spáchali trestný čin, za který mohou jít i do vězení! Navíc se partička youtuberů ze skupiny TVTwixx dostala k pyrotechnice, ke které neměla! Na sociální síti totiž zveřejnili i to, co dovnitř hodili.

 

Jedná se o zábleskovou petardu "Dum bum". Ta spadá to takzvané kategorie 3. Tuto pyrotechniku však mohou kupovat jen lidé starší 21 let. Otázka tedy je, jak se vlastně k této petardě vůbec dostali! Protože jen jednomu z partičky bylo 18 let. Další dva byli mladiství!

 

"Policisté už zahájili úkony trestního řízení pro podezření pro spáchání trestného činu poškození cizí věci," uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

 

O tom, že to není pyrotechnika zrovna na "frajeřinky", svědčí i to, že ještě před pár lety si mohli podobně silnou petardu koupit jen lidé s průkazem odpalovače ohňostrojů! Podle informací na obalu zábleskové petardy její výbuch způsobí hluk o síle 119 decibelů.

 

 

Co se vlastně stalo? Parta mladíků známá pod názvem TVTwixx, která už delší dobu dává na internet kontroverzní videa, to při posledním kousku hodně přehnala. Během silvestrovských oslav si za svůj terč zábavy vybrali zaparkovaný autobus, otevřeli okno a dali do něj silnou petardu. Ta v něm explodovala a autobus poničila. Škoda je necelých 40 tisíc korun.

 

 

Mladíkům, z nichž jen jeden je plnoletý, za trestný čin poškození cizí věci, hrozí dokonce i vězení. Dospělému z partičky rok, dvěma mladistvým pak půlroční pobyt za mřížemi.

 

Víte o dalších průšvizích TVTwixx, nebo dalších youtuberů? Napište nám o tom na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!

Související témata:
TN.cz