Do basy s ním

Vnuk rok a půl psychicky decimoval babičku a dědečka. Nakonec je brutálně zbil

Týrání snášeli rok a půl
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Neuvěřitelný případ násilí v rodině vyšetřují jindřichohradečtí policisté. Devětadvacetiletý vnuk přes rok a půl neuvěřitelně psychicky týral prarodiče. Mimo jiné na ně křičel, aby chcípli a nepřekáželi mu. Nakonec je brutálně zbil a skončil v rukou policistů, řekla policejní mluvčí Hana Millerová.

S devětaosmdesátiletou babičkou a osmasedmdesátiletým dědou bydlel nehodný vnuk ve společné domácnosti v malé obci na Jindřichohradecku. “Oba seniory opakovaně slovně napadal nadávkami, křičel na ně vulgární výrazy, požadoval po nich peníze na cigarety, a když mu je odmítli dát, docházelo k častým hádkám,” dodala mluvčí.


Mladík dokonce vykřikoval, že stejně bude všechno jeho a vyhrožoval, že je zabije. “Hrozby v několika případech umocňoval naznačením úderu kovovým bouracím kladivem, čímž vzbudil důvodnou obavu prarodičů o jejich život. Nakonec celkem pravidelně rozbíjel nábytek a další vybavení, patřící prarodičům,” vysvětlila Millerová.


Týrání vyvrcholilo v pondělí tento týden. Dopoledne napadl nejdříve babičku poté, co ho upozornila, že se má dostavit na policii. Vytáhl ji za vlasy ze svého pokoje do kuchyně, kde jí dal facku. Když se chudák snažila utéci před dům, na dvorku ji povalil a do ležící babičky kopal. Když děda přispěchal na pomoc, pustil se do něj pěstmi a několikrát ho praštil do hlavy.


“Babičce způsobil podlitiny na obou pažích, dědečkovi podlitiny na hlavě v oblasti spánku. Oběma prarodičům pak způsobil delší dobu jak fyzické, tak i psychické útrapy,” řekla mluvčí.


Agresora policisté zatkli ve středu. Vyslechl si obvinění z trestných činů týrání osoby, žijící ve společném obydlí a nebezpečné vyhrožování. “Poté byl převezen do psychiatrické léčebny. V případě soudem prokázané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let,” ukončila Millerová.
 

tn.cz/luk