pátrací akce

Vodák vyskočil z raftu na Sázavě, hledali ho a on pil v hospodě

Hasiči prohledávají porost u břehu, kde by se mohlo tělo zachytit
Zdroj: TN.cz
Hasiči prohledávají porost u břehu, kde by se mohlo tělo zachytit

Mladý muž vyskočil v sobotu večer z raftu v řece Sázavě poblíž Týnce nad Sázavou na Benešovsku. Tříhodinová pátrací akce hasičů a policistů byla neúspěšná, vodák pil v hospodě a o ničem nevěděl.

Slovák oblečený jen v plavkách opustil loď kolem 20. hodiny u Zbořeného Kostelce.

 

Možná se s ostatními pohádal, nebo se projevil alkohol. I když údajně nebyl opilý tak, aby nevěděl, co dělá. Skočil do vody, která v těch místech není hlubší než půldruhého metru a vydal se ke břehu. Posádce raftu najednou zmizel z dohledu.

 

Přivolaní policisté a hasiči se pustili do pátrání. Na člunech prohledávali hlavně okraje řeky. Další pročesávali břehy. Hlídky policistů a strážníků obrážely blízké hospody a tábořiště, v čemž jim pomáhali i kamarádi zmizelého.

 

Pátrání ve zhruba tříkilometrovém úseku řeky po proudu až na okraj Týnce bylo bezvýsledné. Proto akce po třech hodinách, už za tmy, skončila.


Video z pátrání:


 

Strážci zákona dál hledali po okolí. Před půlnocí přišel značně podroušený Slovák na policii v Benešově. Pořád byl jen v plavkách a tvrdil, že se ztratil a netuší, kde je.

 

Ukázalo se, že o pátrací akci neměl ponětí a celou dobu popíjel v hospodě. Vůbec si nepamatoval, jak se do dvanáct kilometrů vzdáleného města dostal.

 

Není vyloučeno, že bude muset nasazení hasičů zaplatit.

 

 

Související témata:
TN.cz