Vojáci málem UBILI STUDENTA K SMRTI! Soud jim definitivně SNÍŽIL TRESTY!

soud s vojáky
Zdroj: Mediafax
Bývalý voják Antonín Krátký (vlevo), a jeho kolegové Jan Vala (uprostřed) a Petr Dorecký (vpravo) unesli a surově zmlátili studenta Angela Catalana.

Krajský soud v Táboře ve čtvrtek zrušil původní rozsudek v tři roky starém případu únosu a brutálního zbití studenta Angela Catalana trojicí vojáků. Soud v novém verdiktu tresty snížil, Antonín Krátký dostal 40 měsíců, Petr Dorocký a Jan Vala shodně po 24 měsících pobytu ve věznici s ostrahou.

Rozsudek je již pravomocný a nelze se proti němu odvolat. Advokáti odsouzených nyní už jen mohou podat mimořádný opravný prostředek k Nejvyššímu soudu v Brně.


Mladíci u soudu vždy tvrdili, že si mysleli, že zadrželi nebezpečného drogového dealera a obchodníka se zbraněmi. Advokát jednoho z nich Kolja Kubíček se pak dokonce soudce Pavola Luikačejdu snažil přesvědčit, že si za to vlastně mohl Catalano sám svým exotickým vzhledem, dlouhými vlasy a podobně. Uváděl, že někteří z vojáků sloužili na zahraničních misích a tudíž sama jejich psychika je při jejich chování výrazně ovlivnila. Soudce tuto verzi odmítal a upozorňoval na to, že vojáci velmi dobře věděli, co dělají. Jeden na druhého naopak sváděli vinu, nejčastěji obviňovali z iniciativy při útoku na mladíka Antonína Krátkého. Ten byl mimo jiné stíhán a souzen i pro jiné delikty včetně napadení policistů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ukopali bezdomovce k SMRTI! Brutální VRAZI dostali u soudu 18 a 20 let!


Zbitý mladík, který je Čechoaustralanem, trpí dodnes posttraumatickou stresovou poruchou. “Můj syn trpí depresemi, má úzkosti, má strach z nože, lesa a malých prostor. To, co ti lidé udělali, je neomluvitelné. Proto zde také nežije a je vesměs v zahraničí,“ řekla Mediafaxu jeho matka, překladatelka Hana Catalano.


"S výší trestu spokojená rozhodně nejsem a nechápu, proč to trvalo přes tři roky. Dala bych jim víc, protože to vlastně byl pokus vraždy, ale jsem ráda, že to snad už skončilo a odsedí si aspoň tuto výši trestu, a že Armáda ČR už nebude živit takové nebezpečné živly," dodala Catalano.


Trojice viníků si letos v únoru vyslechla tresty v délce 106 měsíců. Krátkému udělil soud 46 měsíců a zbývajícím dvěma po 30 měsících. Jejich advokáti se proti verdiktu odvolali.

 

NAPSALI JSME:

BRUTÁLNÍ PŘEPADENÍ: Muži svlékli mladíka DO NAHA, zkopali ho a OKRADLI!


Trojice Dorocký, Krátký a Vala po předchozí potyčce vylákala v listopadu 2008 osudného dne návštěvníka diskotéky, kde se konala oslava narozenin poškozeného a dalších mladíků, ven. Poté ho zbili, naložili do kufru auta a odvezli do lesa k Milevsku. Catalano stihl ještě z kufru auta ze svého mobilu poslat kamarádovi SMS zprávu o tom, že ho někdo unesl neznámo kam. Útočníci mu ale přes odklopenou sedačku z vnitřku auta mobil sebrali. V lese jej pak opět zbili, napůl vysvlékli a vyhrožovali mu smrtí. Hlavní iniciátor případu, kterým měl být Antonín Krátký, ho nožem pořezal na krku. "Ponižovali mě, nadávali, bili mě, Krátký do mě kopal a pořád opakoval, že mě zabije," vypověděl Catalano.


Zakrvaveného mladíka pak naložili zpět do auta a od nejbližší čerpací stanice v Milevsku přivolali policisty. Tvrdili jim, že jde o překupníka drog. Policisté tehdy muže skutečně odvezli s tím, že ho vyslechnou. Když jim na služebně sdělil, jak se vše odehrálo, všechny tři později začali stíhat pro trestné činy omezování osobní svobody, vydírání, ublížení na zdraví a Krátkého i pro jízdu v opilosti.


Dva z mužů byli postaveni mimo aktivní službu, ale v armádě zatím pracují. Antonín Krátký byl z armády propuštěn.

Mediafax/tn.cz