Vojáci UNESLI studenta, SVLÉKLI jej a ZMLÁTILI! Kauza se opět VRACÍ K SOUDU!

vojáci unesli a zbili studenta
Zdroj: Mediafax
Kauza bývalých vojáků (zleva) Antonína Krátkého, Jana Valy a Petra Doreckého, kteří unesli a zbili studenta Angela Catalano se už poněkolikáté vrací k soudu.

Krajský soud v Táboře se bude opět zabývat tři roky starou kauzou trojice vojáků, kteří unesli z oslavy narozenin v Dražicích studenta Angela Catalana a v lese ho pak svlékli do naha a brutálně jej zbili. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala matka mladíka Hana Catalano.

K soudu se tak vrací případ Jana Valy, Petra Dorockého a Antonína Krátkého, kteří byli obžalováni a už několikrát odsouzeni za tento čin. Vždy se odvolali, či byla kauza zpět vrácena.

 


Mladíci u soudu vždy tvrdili, že si mysleli, že zadrželi nebezpečného drogového dealera a obchodníka se zbraněmi. Advokát jednoho z nich Kolja Kubíček se pak dokonce soudce Pavola Luikačejdu snažil přesvědčit, že si za to vlastně mohl Catalano sám, svým exotickým vzhledem, dlouhými vlasy a podobně. Uváděl, že někteří z vojáků sloužili na zahraničních misích a tudíž sama jejich psychika je hodně v jejich chování ovlivnila. Toto soudce odmítal a upozorňoval na to, že vojáci velmi dobře věděli, co dělají. Navíc, jeden na druhého sváděli vždy vinu, anebo se snažili vše shodit na Antonína Krátkého. Ten byl mimo jiné stíhán a souzen i pro jiné delikty, včetně napadení policistů.


Zbitý mladík, který je Čecho-Australanem má dodnes posttraumatickou stresovou poruchu. “Můj syn trpí depresemi, má úzkosti, má strach z nože, lesa a malých prostor. To, co ti lidé udělali, je neomluvitelné. Proto zde také nežije a je vesměs v zahraničí,“ řekla Mediafaxu jeho matka, překladatelka Hana Catalano.

 

NAPSALI JSME:

TROJICE bývalých vojáků trýznila mladíka! Jdou do vězení


Trojice viníků si letos v únoru vyslechla tresty v délce 106 měsíců. Krátkému udělil soud 46 měsíců a zbývajícím dvěma po 30 měsících. Jejich advokáti se proti verdiktu odvolali.


Trojice Dorocký, Krátký a Vala po předchozí potyčce vylákala v listopadu 2008 osudného dne návštěvníka diskotéky, kde se konala oslava narozenin poškozeného a dalších mladíků, ven. Poté ho zbili, naložili do kufru auta a odvezli do lesa k Milevsku. Catalano stihl ještě z kufru auta ze svého mobilu poslat kamarádovi SMS zprávu o tom, že ho někdo unesl neznámo kam. Útočníci mu ale přes odklopenou sedačku z vnitřku auta mobil sebrali. V lese jej pak opět zbili, napůl vysvlékli a vyhrožovali mu smrtí. Hlavní iniciátor případu, kterým měl být Antonín Krátký, ho nožem pořezal na krku. "Ponižovali mě, nadávali, bili mě, Krátký do mě kopal a pořád opakoval, že mě zabije," vypověděl Catalano.


Zakrvaveného mladíka pak naložili zpět do auta a od nejbližší čerpací stanice v Milevsku přivolali policisty. Tvrdili jim, že jde o překupníka drog. Policisté tehdy muže skutečně odvezli s tím, že ho vyslechnou, ale když jim na služebně sdělil, jak se vše odehrálo, všechny tři později začali stíhat pro trestné činy omezování osobní svobody, vydírání, ublížení na zdraví a Krátkého i pro jízdu v opilosti.


Dva z mladíků byli postaveni mimo aktivní službu, Antonín Krátký byl z armády propuštěn.

Mediafax/tn.cz