Vrah stopařky uspěl s odvoláním. Místo doživotí dostal 25 let

Jiří Cimbál u soudu
Zdroj: Mediafax

Odvolací soud snížil trest vrahovi stopařky. Místo doživotí si odsedí 25 let.

Jiří Cimbál 20letou dívku zavraždil v roce 2005 u Keteně na Jičínsku. Čin popsal kamarádovi, u soudů ale tvrdil, že nevraždil.

 

U královéhradeckého krajského soudu ho usvědčila nahrávka rozhovoru, v němž se detailně svěřuje, jak a kde stopařku nabral a že po ní požadoval sexuální praktiky. Kyž odmítla, zbil jí, u obce Keteň vytáhl z auta a loveckým nožem jí podřízl hrdlo.

 

“Jsem si ji prostě chtěl ošahat, jak vypadá. Jsem dlouho neměl holku, a tak jsem jí chtěl vyzkoušet,“ popisoval násilník.


Poslechňete si záznam přiznání.


 

 

Když Cimbál kamarádovi vyprávěl o hrůzné vraždě, měl prý přivřené oči a vypadal, jakoby se ho to netýkalo. Znalecké posudky psychologů mluví jasně: Cimbál je psychopat, který má snížený práh agresivity a posunuté hranice normálnosti. U soudu stál už více než desetkrát.

 

Rozsudek pražského vrchního soudu, který změnil verdikt královéhradeckého krajského soudu z loňského listopadu, je pravomocný. Možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.


Podle obžaloby dívka zemřela na následky 33 centimetrů dlouhé bodnořezné rány v oblasti krku. Po pachateli vraždy východočeští policisté pátrali několik let, kriminalisté podezřelého zatkli až v roce 2008.

 

Prvoinstanční senát Cimbálovi uložil souhrnný trest, protože od roku 2005 ho soudy opakovaně potrestaly za jinou trestnou činnost, například krádeže nebo maření výkonu úředního rozhodnutí. Za svůj život byl Cimbál dosud potrestán ve 14 případech.


Cimbál ve své více než hodinové závěrečné řeči nejen odmítl vinu na smrti stopařky, ale žádal také test na detektoru lži.


Podívejte se na reportáž o listopadovém rozsudku.

 

vrl tn.cz / Mediafax