Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie 30 let bylo málo

Vrah z Mukařova dostal za ubodání tří lidí přísnější trest: DOŽIVOTÍ

Vrah z Mukařova Michael Galez dostal u odvolacího soudu za vraždu tří lidí doživotní trest. Původně měl ve vězení strávit 30 let. Loni v srpnu ubodal kvůli žárlivost svou expřítelkyni.

Michaela Galéze, který loni v srpnu zavraždil v Mukařově dva muže a mladou dívku, odsoudil v úterý Vrchní soud v Praze k doživotí. Jak zjistila agentura Mediafax, dvaadvacetiletý mladík si trest odpyká ve vězení se zvýšenou ostrahou.
 

Vrchní soud tak vyhověl odvolání státního zástupce. "Původní 30letý trest byl příliš mírný," zaznělo v odůvodnění rozsudku. Trest by měl Galéz strávit ve věznici se zvýšenou ostrahou.
 

Trojnásobná vražda se stala v Mukařově na začátku loňského srpna. Zavražděného 48letého muže objevili na základě ohlášení svědka mukařovští hasiči jen malou chvíli po útoku a přivolaní policisté našli posléze i mrtvoly jeho čtyřiadvacetileté dcery a jejího sedmatřicetiletého přítele.
 

 

Všechny tři jeho oběti byly ubodány noži. Otec dívky byl zabit 26 ranami, směřovanými do oblasti hrudníku, dívka měla osm ran a její přítel zemřel na 21 bodných ran. Galéz zaútočil 30 centimetrů dlouhým nožem, který si přinesl, ale použil i další dva nože o délce 31,5 a 22 centimetrů, které našel v domácnosti.
 

Poté, co zabil dívku a jejího přítele, odnesl je do sklepa a přikryl kobercem, aby čin zamaskoval. Pak se snažil zakrýt další stopy. V té chvíli se však vrátil otec dívky a tak Galéz napadl i jej. Pronásledoval ho z domu až k nedaleké křižovatce a celou dobu muže bodal.
 

Galéze zadrželi policisté krátce po činu, odmítl vypovídat a zhroutil se. Mladík se před senátem přiznal. Proč zavraždil dívku, jejího přítele i jejího otce, však nevysvětlil, a na okolnosti vraždy si prý nepamatuje.
 

 

Mladík vystoupil u prvoinstančního soudu pouze v první jednací den, dále se jednání neúčastnil, nepřišel ani na vynesení rozsudku. Podle znalců z oborů psychiatrie a psychologie je Galéz impulzivní se sklonem ke zkratkovitému jednání. Trojnásobná vražda nebyla naplánovaná a mladík nevraždil v afektu. Podle obou znalců Galéz netrpí žádným duševním onemocněním.
 

Podívejte se na fotky, které provází případ mukařovského vraha:

13

Kauza mukařovského vraha

Michael Galéz - obviněný z vraždy

Michael Galéz

Hodnocení:

 

Všechny tři vraždy byly spáchány podle soudu surovým, nikoli však trýznivým způsobem. Rozsudek je pravomocný, Galéz si opět osobně verdikt soudu nevyslechl.

sta tn.cz / Mediafax