Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VRAŽD v Praze ubylo! Policie jich řešila nejméně za 10 let

Vražda - ilustrační
Zdroj: Mediafax
Vražda - ilustrační

Pražská policie vyšetřovala v loňském roce 22 spáchaných vražd, nejméně za posledních 10 let. Devatenáct z nich se již podařilo objasnit, informoval ve čtvrtek na tiskové konferenci šéf odboru vyšetřování vražd Josef Mareš.

Počet vražd byl podle policistů loni stejný jako v roce 1989. Důvody pak zůstávají stejné: osobní neshody a jednání pod vlivem alkoholu.


Tři zbývající loňské vraždy jsou podle Mareše ve fázi před objasněním. Jedná se o vraždu mladé Vietnamky v Libni ze 14. ledna. Pachatel v tomto případě je kriminalistům již znám, jedná se o mladistvého, který se pravděpodobně po činu vrátil do Vietnamu. Vyšetřovatelé podle Mareše čekají na potvrzení pobytu podezřelého Interpolem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Počet vražd v Praze v první půlce roku klesl, oproti lonsku o dvě třetiny


Další dvě dosud neobjasněné vraždy se v Praze staly na podzim. Jedná se především o násilnou smrt šestašedesátileté ženy, kterou našel mrtvou její syn 2. října v bytě v Holečkově ulici v Praze 5. U tohoto případu požádali policisté o pomoc veřejnost při pátrání po vrahovi a pohybu zavražděné, která v pátek 1. října strávila své poslední hodiny života zřejmě ve vinárně nebo restauraci v centru Prahy a pravděpodobně v doprovodu neznámého muže odjela v noci do bydliště v Holečkově ulici. Policie má podle Mareše vytipovány podezřelé osoby, jež jsou prověřovány.

 

PSALI JSME TAKÉ:

BILANCE 2010: Policie řešila 165 vražd, o 8 méně než v roce 2009


Poslední neobjasněná vražda pochází z 11. listopadu, kdy byl v křoví v Karlíně nalezen ubodaný Slovák. "V tomto případě je pachatel neznámý," poznamenal Mareš.


V letošním roce policie eviduje v Praze již čtyři vraždy, dvě z nich jsou zatím nevyřešeny. Jedná se o lednovou střelbu na dům v Jinonicích, při níž dva neznámí mladíci zranili ženu. Policie tento případ vyhodnotila jako pokus vraždy. Bez známého pachatele je i zatím poslední vražda, a to zastřelení mladého muže v pražské tramvaji minulý pátek.

tn.cz / Mediafax