Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2014 21:11
Co se stalo?

ATENTÁT u Berouna: Do společnosti Albixon přišel balíček s bombou. Zabila manažera

Zdroj: TV Nova

Při výbuchu v areálu firmy Albixon v Osově na Berounsku dnes dopoledne zemřel třiačtyřicetiletý muž, který na místě podlehl těžkým zraněním. Jednačtyřicetiletá žena byla při explozi zraněna těžce a další muž utrpěl lehké zranění. ČTK to řekly mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová a mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová. Podle zdroje ČTK jedna z prvotních informací mluví o tom, že ve firmě vybuchl doručený balíček. Přesnou příčinu ale zjišťují kriminalisté, Zatloukalová řekla, že pracují s několika verzemi.

Podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové byl výbuch v areálu společnosti na tísňovou linku ohlášen v 10:30. Došlo k němu na recepci. Do firmy přišel balíček, který při otevření explodoval.
 

"Jednalo se o výbuch trhaviny. Policejní pyrotechnici proto prohledávají areál firmy, z toho důvodu bylo evakuováno 21 lidí," prozradil vyšetřovatel středočeských hasičů Libor Pospíšil.
 

Výbuch značně poškodil interiér recepce
Zdroj: TN.cz

 

"Na místě byli tři zranění, dva utrpěli těžká zranění a jeden lehká. Jeden z těžce zraněných na místě zemřel," uvedla tisková mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Vojtová.

 

Těžce zraněná žena podle mluvčí záchranářů utrpěla mnohočetné poranění břicha, hrudníku, nohou a popáleniny v obličeji. "Její stav byl vážný a zasahující lékař musel zahájit léčbu se zajištěním základních životních funkcí. Pacientka byla vrtulníkem letecké záchranné služby přepravena do Fakultní nemocnice v Motole," dodala Vojtová. Tiskové oddělení nemocnice ČTK potvrdilo, že zraněná žena byla v nemocnici přijata, prochází vyšetřeními a starají se o ní lékaři na anesteziologicko-resuscitačním oddělení.


 

Záchranáři ošetřili také mladého muže, který si stěžoval na zalehlé uši. Po kontrole zdravotního stavu ho ponechali na místě.


Podle informací TV Nova je obětí zaměstnanec firmy, údajně šlo o manažera. Výbuch značně poškodil interiér recepce, rozbil ale také okno. Hasiči hledali střepy po výbuchu pomocí termokamer.
 

Na místě stále zůstávají policisté, hasiči i záchranáři. "Podrobnější informace budou později," řekl policejní mluvčí Jakub Vinčálek.
 

Interiér firmy Albixon, kde došlo k výbuchu
Zdroj: Albixon Interiér firmy Albixon

 

Společnost Albixon, kde k výbuchu došlo, je největší výrobce bazénů v Evropě. Kromě jejich výroby, dělá i jejich zastřešení. Firma vznikla už v roce 1990 pod názvem Albion Group, v roce 2006 se rozšířila o divizi Brilix, která vyrábí vířivky, infrasauny a bazénové příslušenství. O rok později se stala největším výrobcem bazénů v Evropě. Název Albixon nese od roku 2011.

 

Výbuch v Osově na Berounsku
Zdroj: TN.cz Areál firmy Albixon, kde došlo ve středu dopoledne k výbuchu

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Výbuch plynu u Národního: Zasáhlo to i Pavelku, Bareše a Prachaře!

Zahraniční média šílí! Při výbuchu v Praze byla prý zraněna Lindsay Lohan

TN.cz
Reklama