Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 3. 2012

Výčepní zbil hosta za použití toalety. Soud mu sebral živnost

Hospodský se vrhl na hosta, který si odskočil z ulice do restaurace na toaletu. Když vyšel ven, výčepní ho zbil a obral o údajný dvacetikorunový poplatek za použití toalet.

Hospodská bitka se v Brně dostala až k soudu, protože zbitý host výčepního zažaloval. "Majitel hospody nemá co mlátit hosty," zdůvodnil rozsudek brněnský soudce Michal Kabelík pro deník Právo. Hospodskému udělil pokutu a na 18 měsíců mu sebral živnostenské oprávnění k provozování hospodské činnosti. Navíc musí zbitému hostovi zaplatit desetitisícové odškodné za způsobené příkoří.

 

Pro muže nebyla restaurace neznámá. Občas tam zašel se svými kamarády. Věděl, že toalety tam jsou ještě před vstupem do restaurace. Po návštěvě toalety nahlédl do lokálu, zda tam není někdo ze známých.

 

Jen co otevřel dveře lokálu, vrhl se na něj majitel restaurace a kuchař v jedné osobě. Po zkoprnělém hostovi požadoval 20 korun za použití záchodu.

 

Host byl ochotný zaplatit jen pět korun a chtěl z restaurace odejít. "Hospodský mu přetáhl bundu přes hlavu a zaskočeného hosta zbil a zkopal za přihlížení několika hostů," napsal web novinky.cz


ČTĚTE TAKÉ:

BRUTÁLNÍ AGRESE: Mladíci zbili pěstmi řidiče!

 

Po dešti ran host požadovanou výši poplatku zaplatil a od spokojeného hospodského dostal doklad.

 

Napadený muž si to však líbit nenechal ještě před restaurací zavolal policisty a nechal zadokumentovat své modřiny. Ti také zjistili, že na toaletách žádné upozornění na dvacetikorunový poplatek nevisí.

 

Hospodský u soudu tvrdil, že si nic nepamatuje, ale nebylo mu to nic platné.

tn.cz / muf
Reklama