Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.6. 2012 17:50
brutální útok v brně

Vypil 10 litrů vína a skoro ubil bratra sekerou. Odsedí si 10 let

Soud - Lubomír Christ
Zdroj: Mediafax
Obžalovaný Lubomír Christ, který se vyučil instalatérem, strávil podstatnou část života ve věznicích

Bezdomovec Lubomír Christ zabil svého bratra sekerou a odsedí si za to 10 let vě vezění. Tak zněl dnešní verdikt soudu.

Deset let za pokus o bratrovraždu si odsedí ve vězení Lubomír Christ, který v únoru v zahrádkářské kolonii v Brně rozmlátil v opilecké rvačce sekerou hlavu svému o rok staršímu sourozenci Radomírovi. Agresivního bezdomovce v pondělí poslal za mříže trestní senát vedený soudcem Alešem Novotným.

 

Bezdomovec Lubomír Christ žil se svými bratry Radomírem a Zdeňkem v polorozpadlém domku v zahrádkářské kolonii v Brně-Sadové. Po celodenním popíjení se bratři pohádali a mladší Lubomír vzal na svého sourozence sekeru.

 

"Vyčítal mi, že chlastám ještě víc než on," řekl obžalovaný, který zaútočil na bratra poté, kdy během dne vypil svých obvyklých deset litrů vína, pivo a pár štamprlí kořalky. Do potyčky se sourozenci dostali údajně ve chvíli, kdy Lubomír štípal dříví. "Chtěl jsem bratrovi sekerkou pohrozit, nějak jsme se chytili a já ho udeřil," přiznal.

 

[IMAGEBOX_941243]Rozmlátil bratrovi hlavu sekerou a šel na pivo
[IMAGEBOX_941243]

 

Odmítl přitom, že by chtěl Radomíra, se kterým se často hádal a občas pral, zabít. Když viděl, že Radomírovi prýští z hlavy krev, požádal veterinární lékařku, která měla zahradní chatu v sousedství, aby zavolala sanitku - a odešel na pivo.

 

Radomír utrpěl po úderech sekerou kromě dalších zranění tříštivou zlomeninu lebky a pohmoždění mozku. "Nezemřel jen díky mozkové atrofii a okamžité lékařské péči," konstatovala žalobkyně. Lubomíra proto obžalovala z pokusu o vraždy. Hrozilo mu až 16 let vězení.

 

Obžalovaný Lubomír Christ, který se vyučil instalatérem, strávil podstatnou část života ve věznicích. Posledních šest let ale žil podle svých slov spořádaně. S bratry obýval zahradní chatku určenou k demolici. Od státu nepobíral žádné dávky, nebyl hlášený na úřadu práce. Se sourozenci se živili sběrem kovů, které odevzdávali na královopolském šrotišti. "Někdy nám to hodilo až osm stovek," řekl. Za utržené peníze bratři nakupovali krabicové víno, rum, tabák, občas chléb a sádlo. Lubomír Christ u soudu přiznal, že prakticky veškeré peníze sourozenci propili.

 

Devatenáctkrát soudně trestaný muž žádal soudce Aleše Novotného o shovívavost. "Potřeboval bych vyšetření u psychiatra, su z teho chlastu celé poraptané," poprosil.

tn.cz / mediafax / hru
Reklama