Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2012 18:55

Vyráběl pervitin ve velkém, ve vězení už nic neuvaří

Kriminalisté v úterý a středu zadrželi v hlavním městě 40letého muže, který vyrobil a prodal pervitin za bezmála půl milionu korun a dva dealery, kteří jeho zboží distribuovali. Všem třem nyní hrozí deset let vězení

Akci s názvem "Mravenec“ spustili kriminalisté v pondělí a na zásahu se podíleli i příslušníci zásahové jednotky. "V úterý krátce před sedmnáctou hodinou zadrželi policisté ve vozidle na ulici Radlická čtyřicetiletého muže podezřelého z výroby návykové látky pervitin, kterou vyráběl od září loňského roku až do poloviny února. Vyrobený pervitin pak prodával dvěma mužům, kteří narkotika distribuovali uživatelům drog na Praze 2, 4, 8 a 9," popsala mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Muž za prodej asi půl kilogramu drog vyinkasoval asi půl milionu korun.

 

"Ve stejnou chvíli pak zadržela pražská zásahová jednotka jednoho z dealerů ve věku čtyřicet sedm let v jeho bytě v ulici Brdičkova. Třetí zákrok proběhl ve středu kolem čtrnácté hodiny, během kterého kriminalisté zadrželi na Praze 9 v ulici Kovářská druhého muže ve věku čtyřicet šest let," doplnila mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pražská právnička prodávala pervitin

 

Při domovních prohlídkách pak kriminalisté nalezli na několika různých místech v Praze kromě zařízení sloužící k výrobě drog i téměř 50 gramů pervitinu a asi 600 balení léků, ze kterého lze vyrobit asi 300 gramů pervitinu.

 

"Dva ze zadržených mají bohatou trestní minulost majetkového charakteru, nicméně všichni tři zadržení skončili v policejní cele s podnětem na návrh na vzetí do vazby. Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy jim hrozí až desetileté vězení," uzavřela Rösslerová.

tn.cz / mediafax / hru