VYRÁBĚLI ALKOHOL Z DEZINFEKCE. Odhalili je celníci!

Daňový únik šest milionů korun má na svědomí skupinka sedmi lidí, kteří v Ostravě vyráběli alkohol z dezinfekce. O největším záchytu celní správy za poslední období informovala v pondělí mluvčí Celního ředitelství Ostrava Pavla Zdobnická.

Pracovníci Celního ředitelství Ostrava ve spolupráci s Odborem hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje při akci s krycím názvem Šachta, zaměřené na nelegální výrobu alkoholických nápojů, počátkem prosince odhalili v jedné z městských částí Ostravy přes 20 tisíc litrů lihu, téměř 10 tisíc litrů vyrobených alkoholických nápojů, stáčecí a plnící linku.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

 

 

"Organizovaná skupina dovážela ze Slovenska do České republiky směs pro speciální dezinfekci, kterou ve skladových podmínkách upravovali a následně bez dodržování jakýchkoliv hygienických předpisů z ní vyráběli alkoholické výrobky různých značek. Tyto dále distribuovali dalším lidem v moravskoslezském regionu. Konzumace takto vyrobeného alkoholu má velmi negativní vliv na zdraví člověka," uvedla Zdobnická.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DRAŽŠÍ ALKOHOL: Od nového roku stoupne cena některých lihovin

 

Policisté sledovali, jak organizovaná skupina nakládá prázdné tisícilitrové kostky do kamionu. "Následující den přijel kamion plně naložený lihem. Při samotné vykládce tohoto lihu zasáhli celníci společně s policisty a pachatele zadrželi. V kamionu se nacházelo 20.615 litrů směsi s obsahem 96procentního etanolu, v hale byla dále objevena stáčecí i plnící linka a další věci sloužící k nezákonné výrobě a distribuci alkoholických nápojů," popsala mluvčí s tím, že na místě byla ještě finanční hotovost ve výši 341.800 korun. V přilehlé garáži bylo navíc zajištěno 9.477 litrů již hotového alkoholu.

 

"Při samotné akci bylo zadrženo sedm lidí, z toho na tři byla uvalena vazba. Vzniklo důvodné podezření ze spáchání zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby podle trestního zákoníku," řekla Zdobnická.

 

Dodala, že v souvislosti s nezákonnou výrobou alkoholických nápojů se jedná o největší záchyt celní správy za poslední období. Daňový únik na spotřební dani činí více než šest milionů korun.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax