Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VÝROSTEK (14) BRUTÁLNĚ ZBIL STAŘENKU! Kvůli řetízku za 2 stovky

Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz

Čtrnáctiletý výrostek brutálně oloupil a zbil pětašedesátiletou ženu, která v Brně-Husovicích venčila psa. Krajská policejní mluvčí Petr Vedrová v pátek agentuře Mediafax řekla, že žena po útoku mladíka nevidí na jedno oko.

K důchodkyni venčící psa ve středu nečekaně přiskočil mladík, který se jí pokusil z krku servat kovový řetízek s přívěskem. Podle policie ženě roztrhnul halenku až k pasu, přesto se mu řetízek sebrat nedařilo. "Paní pak v nerovném zápase upadla. Když ležela bezmocně na zádech, mladík ji silou udeřil pěstí do hlavy tak, že jí způsobil otok oka a zranění, v jehož důsledku paní na oko nevidí," popsala loupežné přepadení Vedrová.

 

Po úderu pěstí se výrostkovi podařilo ženě řetízek strhnout a z místa činu utéct. "Hodnota uloupeného řetízku byla něco málo přes dvě stě korun. S vážnými zraněními se však paní bude léčit dlouho," řekla Vedrová.

 

Bezprostředně po útoku v Husovicích se podle Vedrové teenager doma převlékl a vyrazil krást do Černých Polí. Tam si vytipoval další ženu s řetízkem, který se mu okamžitě podařilo strhnout. "S kořistí v hodnotě pět tisíc korun v kapse jej však vzápětí zatkli policisté," konstatovala mluvčí.

 

Čtrnáctiletý školák je po kriminalisty známou firmou. "Na kontě má navzdory nízkému věku nezanedbatelnou řadu podobných krádeží a loupeží," dodala Vedrová.

tn.cz / Mediafax