Vytáhl pistoli na matku a chtěl peníze. Přemohla ho zásahovka

Šestadvacetiletý muž se s matkou pohádal, pak na ní vytáhl pistoli. Chtěl auto a sto tisíc.

Šestadvacetiletý muž v Ostravě se s matkou nejprve pohádal, potom vytáhl z tašky pistoli. S tou si sedl naproti dveřím a vyhrožoval, že jakmile přijde domů otec, zastřelí ho. "Mladík měl dále požadovat po matce, aby otci napsala krátkou textovou zprávu, v níž měla sdělit synův požadavek," řekla Holčáková.

 

Syn chtěl sto tisíc korun a otcovo osobní auto s doklady i listinami k přepisu vozidla na mladíkovo jméno. "Žena měla manželovi zavolat a požadavek svého syna sdělit, mladík měl žádost telefonem rovněž potvrdit. Otec však odvětil, že peníze nemá, a dorazil k bytu,“ uvedla Holčáková.

 

Když otec přišel k bytu, syn na ukázal pistoli a nepustil ho dál. Pak otec zavolal policii. Na místo dorazila zásahová jednotka, násilím vnikla do bytu a agresora zpacifikovala.

 

Podle následné výpovědi matky syn zatarasil dveře a předvedl jí, že má pouze vzduchovou pistoli na diabolky, která navíc není nabitá. Poté se převlékl do obleku s tím, že až se policie dostane dovnitř, namíří na ně a nechá se zastřelit. Dokonce otevřel šampaňské a připil si s matkou na jeho smrt.

 

Muž byl obviněn z vydírání a omezování osobní svobody, hrozí mu až osmileté vězení. O případu informovala v neděli policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

tn.cz / Mediafax