Výrobce oken krachnul, majitel se oběsil

Sebevražda. Ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj
Ilustrační foto

Firma z Vyškovska, která patřila mezi desítku největších výrobců dřevěných oken a dveří v Česku, je v konkurzu.

Je to tragický příběh podnikatele, kterého obchodní těžkosti dohnaly až k nejkrajnějšímu řešení. Majitel firmy z Holubic na Vyškovsku neměl na platy pro zaměstnance. Ti navhrli poslat společnost do konkurzu a soud jim vyhověl. Muž se pak oběsil.


Firmu poslal do konkurzu Krajský soud v Brně, který už s ní od poloviny června řešil insolvenční řízení. Agentura Mediafax to ve čtvrtek zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.


Návrh na bankrot podali zaměstnanci firmy, kteří už od února nedostali výplatu. Celkem to bylo 1,8 milionu korun. Návrh podalo 23 zaměstnanců, bez výplaty jich bylo ale asi 40.


Podle dřívějších vyjádření zaměstnanců je majitel společnosti neustále ujišťoval, že firma práci má a že mají vydržet. Na začátku června se ale na své chatě v Drysicích oběsil. Podle vyjádření zaměstnanců majitel firmy spáchal sebevraždu právě kvůli problémům, do kterých se jeho společnost dostala.


Insolvenčním správcem se stala brněnská advokátka Zdeňka Hrubá, věřitelé nyní mají 30 dní na přihlášení svých pohledávek. První schůze věřitelů se uskuteční 22. října.

Mediafax