Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ropák dostal miliony

Vzal úplatek za rozšíření průmyslové zóny na Mostecku. Teď zase převzal obvinění

Zmámil ho mamon
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinili z přijímání úplatku šedesátiletého muže, který v roce 2006 přijal vysoký úplatek za rozšíření průmyslové zóny JOSEPH v Havraní u Mostu. Muž měl obdržet jako úplatek finanční částku, která se pohybovala řádově v několika miliónech korun, řekla mluvčí útvaru Iva Knolová.

Detektivové nazvali akci, při které obdrželi informace o korupci, příznačně Ropák. Muž měl tehdy přijmou úplatek při realizaci projektu průmyslové zóny. „Při vyšetřování případu byly provedeny prohlídky jiných prostor a zajištěny písemné dokumenty a data,“ dodala mluvčí.

 

Dnes si muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin přijímání úplatku. „Obviněný bude nadále trestně stíhán na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení mu , hrozí trest odnětí svobody ve výši od dvou do osmi let,“ vysvětlila Knolová s tím, že zatím není možné poskytnout další informace.

 

Tento případ podle mluvčí nesouvisí s žádnými dalšími kauzami, kterými se v současné době ÚOOZ zabývá. Věc dozoruje Okresní státní zastupitelství v Litoměřicích.
 

tn.cz/luk