Z auta vyletěl motor. Zastavil pražskou magistrálu

Doprava směrem do centra se magistrále kvůli nehodě zastavila po půl třetí odpoledne. Kolony se rozjely o dvě hodiny později.

Rozpáraný vrak vozu, poškozená tři zaparkovaná auta a motor na asfaltu. Takový pohled se naskytl policistům, hasičům a záchranářům, kteří přijeli k nahlášené dopravní nehodě na pražské ulici 5. května.

Paseku způsobil devětadvacetiletý řidič Alfy Romeo, který jel ve směru do centra. "Z dosud nezjištěných příčin před půl třetí odpoledne narazil do sloupu veřejného osvětlení ve středním dělícím pásu," popsala mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Auto stálo, motor letěl

Náraz byl tak velký, že Alfu odmrštil a z její kapoty na další tři zaparkovaná auta vyletěl motor. Na místě asistovalo zhruba pět policejních vozů i hasiči.

Podle odborného znalce Tomáše Kubeše z Dekra Automobil ale vyadlý motor z vozu je spíše vyjímkou. Šlo prý o pouhou souhru několika faktorů. Vůz pravděpodobně při nárazu do svodidel poušil uložení agregátu a náraz do sloupu osvětlení jej vymrštil ven.

Řidiče s zraněními, která nebyla vážná, odvezli záchranáři do nemocnice. Magistrála ve směru do centra byla dvě hodiny uzavřená. Řidiči se museli obrnit trpělivostí, kolony se totiž táhly až ke sjezdu na Michli.

Auta stála i směrem z Prahy, protože někteří řidiči se chtěli uzavírce vyhnout přejetím do protisměru. Dopravu na místě monitoroval policiejní vrtulník.

Minulý týden doprava v Praze kolabovala kvůli olejové skvrně na vozovce u Jiráskova mostu. Více TADY a na videu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hav s přispěním Zdeňka Janovského TN.cz