nález těla

Z Vltavy vylovili mrtvolu. Je to muž, co spadl z mostu?

Téma:

Z Vltavy v Praze dnes ráno policisté vylovili mrtvolu muže. Pravděpodobně půjde o stejného člověka, který v noci spadl z mostu v centru města a kterého nedokázali v noci policisté a hasiči objevit. To teď prověřuje policie.

Pádu opilého muže si na Mostě Legií všimli svědci ve dvě hodiny v noci. Muž se podle svědků snažil doplavat ke břehu. Na hladině ho viděli ještě sto metrů jak pluje směrem ke Karlovu mostu.

 

I když na místo ihned dorazila policie, hasiči i záchranáři, pátrání bylo neúspěšné. Nepomohl ani vrtulník s televizí a ani fakt, že policisté nasadili do akce i tzv. Schengen bus. To je speciální vozidlo vybavené detektory pro odhalování padělaných dokladů. V tomto případě ale policisté využili faktu, že vůz má i termokameru, takže hladinu propátrávali tímto způsobem ze vzduchu i ze břehu.

 

 


Záchranná akce trvala několik hodin, ale byla neúspěšná. Pak, krátce po osmé ráno, se policistům ozvali pracovníci Povodí Vltavy, kteří na česlech u Ostrova Štvanice našli mrtvé tělo muže. "Měl u sebe sice písemnosti, které obsahovaly jméno, ale policie prověřuje, zda to jméno k muži skutečně patří a zda je i hledaným, který v noci spadl do řeky.

Související témata:
tn.cz / gar