Za daňové podvody s LPG DOSTAL uprchlý podnikatel Podlipný SEDMILETÝ trest!

Česko má jeden z prvních rozsudků za daňové podvody při obchodování s plynem známým jako LPG. Sedmiletý trest dostal u městského soudu v Praze uprchlý kontroverzní podnikatel Lubomír Podlipný.

Podlipný, který je už několik let na útěku, ještě nedávno figuroval v desítkách firem hlavně ve středních Čechách. Dříve figuroval také u významných státních zakázek.

Policie a celníci udělali řadu razií v jeho čerpacích stanicích na LPG v okolí Prahy. Teď, po deseti letech od první razie, přišel trest.

„Lubomír Podlipný měl dle rozsudku krátit spotřební daň v letech 1999 až 2000, a to v souvislosti se zkapalněným plynem,“ řekla mluvčí pražského městského soudu Martina Lhotáková. Za daňový únik v desítkách milionů korun dostal Podlipný sedm let vězení.

„Proti Podlipnému bylo vedeno řízení proti uprchlému," dodala Lhotáková.

ČTĚTE TAKÉ:
FALEŠNÝ ÚČETNÍ! Udělal podvody za 10 milionů! Teď si odsedí OSM let!


Podlipný uprchl z Česka už před třemi lety spolu se svým bratrem Markem, a to v době, kdy měli oba kvůli jiné kauze nastoupit do vězení za pokus o podvod. Zatímco Marka Podlipného nedávno zatkla německá policie a eskortovala ho do ČR, jeho bratr dál uniká.

„Po Lubomíru Podlipném pátráme dál, z taktických důvodů nebudeme uvádět další podrobnosti,“ uvedl Jan Melša z policejního prezidia.

Podle dokumentu pražského městského soudu, který má TV Nova k dispozici, Interpol zaznamenal naposledy pohyb Lubomíra Podlipného na Seychelách, a to s kufrem peněz. Muž tam byl dokonce několikrát krátce zatčen. „Podlipný byl opětovně po dobu několika dní zadržen na Seychelských ostrovech. Dne 14. 3. 2009 podroben na Seychelách celní kontrole a byla u něj zajištěna částka 100 tisíc eur,“ uvádí dokument.

Firma ovládaná bratry Podlipnými se dokonce v minulosti přihlásila do soutěže ministerstva obrany na koupi armádního letiště v Příbrami. V průběhu tendru pak oba bratři společnost prodali svému známému, a firma nakonec v soutěži zvítězila.

Podnikatel Lubomír Podlipný nakonec většinu svých firem prodal svému známému, nebo je převedl na svého otce.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Jiří Hynek