Za masakr samurajským mečem jde Vietnamec na 10 let do vězení

Vietnamec napadl svého protivníka kvůli několikatisícovému dluhu.

Senát plzeňského krajského soudu uložil v úterý desetiletý trest odnětí svobody osmatřicetiletému Vietnamci Tam Vo Minhovi, který byl obžalován z pokusu vraždy. Loni v prosinci napadl samurajským mečem svého krajana a způsobil mu četná sečná zranění.


Podle obžaloby se stal incident 26. prosince 2009 v Horšovském Týně v pokoji, kde obžalovaný bydlel. Na dvaatřicetiletého krajana zaútočil mečem silou velké intenzity, údery opakovaně směřovaly na hlavu oběti. Muž se snažil bránit rukama, na kterých mu meč rovněž způsobil další vážná zranění. Vedle sečných ran na hlavě a zlomeniny lebky utrpěl poškozený otřes mozku, nitrolební krvácení, amputaci části rtu, zlomeniny zubů, prstů i přeseknutí šlach na rukou. Přežil jen díky rychlému převozu do nemocnice, hrozilo nebezpečí, že z ran vykrvácí.


"Vzhledem k povaze užitého nástroje, síle útoku a s ohledem na místa, na něž útok vedl, musel být obžalovaný srozuměn s tím, že může poškozeného usmrtit," řekla žalobkyně. Příčinou incidentu měl být několikatisícový dluh, který měl zaplatit obžalovaný své pozdější oběti. Napadený cizinec pracoval jako vymahač dluhů a svému dlužníkovi se telefonicky ohlásil, že si přijde pro peníze na ubytovnu. "Prozvonil mě telefonem, stál před dveřmi a tvrdil, že je tam sám. I když jsem se bál, dveře jsem otevřel," tvrdil před soudem obžalovaný.


Po otevření dveří cizinec viděl, že vymahač má přes ruku hozenou bundu a v ní ukrytý nějaký předmět, ze kterého se nakonec vyklubal samurajský meč. "Bál jsem se o svůj život, že na mě mečem zaútočí, snažil jsem se mu ho sebrat, máchal jsem s ním před sebou," popisoval incident obžalovaný. Zraněného pak nechal ležet na podlaze pokoje a šel přivolat pomoc.


Napadený muž však tvrdil, že svého krajana navštívil na ubytovně za účelem společného užívání drog.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax