Za MUČENÍ a ZNÁSILNĚNÍ dostal mladík (16) DESET let vězení!

K desetiletému trestu ve vězení odsoudil ve čtvrtek senát Krajského soudu v Ústí nad Labem mladistvého romského chlapce. Uznal ho vinným, že v dubnu ještě s dalším nezletilým spolupachatelem přepadli a mučili dvanáctiletého chlapce v Krupce.

Senát v rozsudku uvedl, že se mladistvý dopustil rasově motivovaného pokusu o vraždu, znásilnění a loupeže.
 

Rozsudek není pravomocný, odsouzený i státní zástupkyně si nechali lhůtu na rozmyšlenou.

 

Rozsah zranění, která mladíci Patrikovi způsobili, je dlouhý.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Chlapec má dodnes následky a musí se léčit. Patrik po útoku trpěl i mírným projevem takzvaného crush syndromu, který je typický při závalech. Dodnes trpí posttraumatickou stresovou poruchou, která spočívá v potlačení emoční reaktivity v běžných situacích a výhýbavým chováním a i v současné době musí pravidelně užívat antidepresiva.

 


Chtěli po něm peníze, když je neměl, zmučili ho

 

Svou oběť oba násilníci potkali nedaleko nádraží. Chlapec, který žije v dětském domově, šel po kolejích do Ústí nad Labem navštívit svou matku. Útočníci od něj chtěli peníze, když je neměl, brutálně ho zbili a donutili k orálnímu sexu. Během mučení mu rasisticky nadávali, například měli říkat, že mu provedou to, co Hitler dělal cikánům. Mučení trvalo tři hodiny, chlapec se musel svléknout do slipů, plazit po zemi, násilnici ho mlátili páskem a kopali do něj. Utrpěl řadu zranění, ale s následky útoku se bude dlouho psychicky vyrovnávat. Musí navštěvovat odborného lékaře a bere antidepresiva.
 

PSALI JSME:

CHLADNOKREVNÝ VRAH půjde za popravu barmanky na 17 let sedět
 

"Je jen shodou náhod, že dvanáctiletý chlapec útok přežil, protože ho donutili skočit, nebo spíše shodili ho z můstku do potoka na kameny. Byl to cynický, ošklivý čin,“ který nepatří do této společnosti,“ uvedla při odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu Kamila Elsnicová.
 


 

Druhý z pachatelů trestu unikl, protože v době činu mu ještě nebylo patnáct let. Odsouzený mladík je sociálně velmi zanedbaný, je téměř negramotný, konfliktů se zákonem už měl v minulosti několik, jeho IQ je jen 41. Jeho úspěšná resocializace, je i přes nízký věk málo pravděpodobná.
 

Vzhledem k nízkému věku oběti i pachatelů probíhalo hlavní líčení s vyloučením veřejnosti.

 

 

tn.cz / Mediafax