Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nebezpečná nehoda

Za pád Robina Hooda mezi diváky může technik. Špatně ukotvil lano

Policie po více než roce uzavřela vyšetřování nehody v pražském divadle Kalich. Při muzikálu Robin Hood selhalo kladkové zařízení, na kterém herec Jan Kříž právě přejížděl hlediště. Ze čtyřmetrové výšky se zřítil přímo mezi diváky. Pět lidí včetně něj bylo zraněno. Podle policejních vyšetřovatelů je na vině pracovník firmy, která zařízení instalovala.

Místo potlesku ukončilo muzikál 15. listopadu 2012 houkání sanitek. Zranění byli čtyři diváci a představitel hlavní role Jan Kříž. "Zatmělo se mi před očima, a pak už si jen pamatuju, že jsem se kontroloval, jestli se hejbu," popsal nehodu herec Kříž.
 

Část přestavení se odehrávala na balkoně. Robin Hood přejížděl na kladce nad hlavami diváků na hlavní jeviště. Jenže ukotvení lana povolilo a on se zřítil mezi sedačky. Dnes už se nad tím jen usmívá: "Samozřejmě ty záda občas pobolívají, ale na to co se stalo, je to super. Nijak mně to neomezuje."
 


Do smíchu naopak není devětačtyřicetiletému muži, který měl bezpečné ukotvení lana v popisu práce. V krajním případě by za to mohl skončit až na rok za mřížemi. "V tuto chvíli je vyšetřování ukončené, a byl podán návrh na podání obžaloby," potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 

Nikdo se naštěstí vážně nezranil. Přesto by už Jana Kříže na lano asi nikdo nedostal. "Od té doby jsem dělal muzikál Mauglí, kde hraju tygra, a ještě chromého. Takže nemusím na žádná lana a jsem spokojenej na zemi," říká Jan Kříž.
 

Od loňského léta se Robin Hood v divadle Kalich nehraje. Přednost teď mají jiné muzikály. Legenda o zbojníkovi se má na repertoár vrátit nejdříve za rok. Ovšem už bez kladkové scény.

tn.cz / gar