Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2009 20:52

Smrt učitele při zorbingu zavinili majitelé firmy, říká policie

Ze smrti učitele a zranění žáka při zorbingu policie obvinila dva majitele firmy, která atrakci pořádala.

V souvislosti s červnovou smrtí učitele při zorbingu nedaleko Třince na Frýdecko-Místecku padla první obvinění. Za smrt učitele a zranění žáka můžou podle policie dva majitelé třinecké firmy Lundi Adventures, která atrakci pořádala. Potvrdil to mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Kriminalisté podnikatele obvinili z ublížení na zdraví.

 

Podle policie atrakci nedostatečně zajistili. "Tuto povinnost jako provozovatelé měli. Byli však přesvědčeni, že vše mají pod kontrolou. Zkoušeli to i na místě," řekl šéf frýdeckomísteckých kriminalistů Tomáš Václavík. Dodal, že oba obvinění své pochybení připouštějí. "Předpokládáme, že do měsíce vyšetřování ukončíme a případ předáme státnímu zástupci," dodal.

 

Policie už dříve naznačila, že trestní odpovědnost ponese někdo z firmy, která adrenalinovou atrakci provozovala.

 

Společníkům českotěšínské firmy hrozí až pětiletý trest vězení.

 

Neštěstí se stalo 4. června v třinecké části Košařisko, kde firma z provozovala na svahu adrenalinový zorbing. Sedmačtyřicetiletý učitel novojičínské základní školy a jeho patnáctiletý žák atrakci společně vyzkoušeli na školním výletě. Valící se koule však protrhla záchytnou síť a velkou rychlostí se ze svahu valila dál. S oběma pak narazila do stromu. Učitel zemřel na místě, těžce zraněného chlapce převezl vrtulník do nemocnice.

gib tn.cz / ČTK
Reklama