Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Za smrt učitele při zorbingu padne první obvinění

Smrt při zorbingu
Zdroj: TV Nova

Policie už dříve naznačila, že odpovědnost za smrt muže a zranění jeho žáka ponese někdo z firmy, která atrakci provozovala.

V souvislosti s červnovou smrtí učitele při zorbingu nedaleko Třince na Frýdecko-Místecku, padne v nejbližších dnech první obvinění. Policie ho již připravuje.


"Pracujeme na tom. Může to být příští týden nebo během čtrnácti dní," řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Podrobnosti ale zatím nechtěl zveřejnit.


Podle kriminalistů nedodrželi pracovníci pořadatelské firmy bezpečnostní předpisy, proto podezřívají dva její společníky.

Obviněni by mohli být z ublížení na zdraví. Pokud by byli skutečně obviněni a dostali se až před soud, hrozil by jim až pětiletý trest vězení.


Neštěstí se stalo v třinecké části Košařisko, kde firma z Českého Těšína provozovala na svahu adrenalinový zorbing. Při tom se lidé valí dolů uvnitř průhledné plastové koule.


Sedmačtyřicetiletý učitel novojičínské základní školy a jeho patnáctiletý žák atrakci společně vyzkoušeli na školním výletě. Valící se koule však protrhla záchytnou síť a velkou rychlostí se ze svahu valila dál. S oběma pak narazila do stromu. Učitel zemřel na místě, těžce zraněného chlapce převezl vrtulník do nemocnice.

Koule se měla původně valit dolů zhruba 25 metrů. Poté, co ji nezastavila síť, nabrala rychlost na dalších zhruba 200 metrech. "Zdá se, že záchytná síť nebyla v perfektním stavu, a navíc neměla být pouze jedna. Koule narazila do stromu ve výšce 3,5 metru, kde se ještě napíchla na trčící větev. Znamená to, že před nárazem vyskočila, takže terén svahu nebyl úplně optimální," řekl už dříve Žurovec.

tn.cz / ČTK