Za tragédii v Klecanech mohly rodinné rozepře! Muž zastřelil exmanželku a pak sebe

Vražda v Klecanech u Prahy
Zdroj: TN.cz

Vyhrocené vztahy v rodině po rozvodu byly patrně příčinou vraždy a následné sebevraždy na konci srpna v Klecanech u Prahy. Agentuře Mediafax to v úterý sdělil šéf středočeských vyšetřovatelů Michal Mazánek.

"Celou událost prověřujeme, již byly provedeny pitvy obou těl a vyžádali jsme si odborné posudky," vypočítal Mazánek. Podle jeho slov již také kriminalisté vyslechli osoby z blízkého okolí, především kvůli zjištění reálného stavu v rodině, ve které se tragédie odehrála.

25. srpna v Klecanech 56letý muž zastřelil svou bývalou ženu a poté svou, legálně drženou zbraň, obrátil proti sobě. Manželský pár se prý nedávno rozvedl, v domku v Klecanech zůstal pouze muž se svou dcerou a jejím dítětem. Svou bývalou manželku měl podle svědků fyzicky napadnout již v minulosti.

ČTĚTE TAKÉ:
Další RODINNÝ MASAKR: Zastřelil ženu, pak odpravil i sebe


Jak se podařilo Mediafaxu zjistit, muž svou exmanželku zastřelil v obývacím pokoji staršího rodinného domku na okraji obce třemi výstřely z krátké zbraně zezadu, všechny směřovaly do hlavy. Z dostupných informací vyplývá, že pachatel po činu utekl na nedaleký vršek, zvaný Černá skála, odkud vraždu před polednem oznámil na linku 158.

"Víceméně se dá říci, že se nejednalo jen o pouhé oznámení události, ale telefonát byl jakousi formou přiznání," poznamenal šéf vyšetřovatelů. Vzhledem k tomu, že pachatel vraždy sám sebe zastřelil, je velmi pravděpodobné, že policie případ posléze odloží. "Do té doby však vyšetřování povedeme zcela běžným způsobem, jako při jakékoli jiné násilné smrti," podotkl na závěr Michal Mazánek.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax