Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

brutální vražda

Za vraždu soka v lásce v Tymákově soud vynesl trest. Vrah si odsedí 14,5 roku

Na 14,5 roku do vězení poslal dnes Krajský soud v Plzni devětadvacetiletého Jaroslava Hrdličku z Tymákova. Uznal jej vinným z vraždy. Hrdlička kladivem a nožem připravil loni v září o život soka v lásce, pětadvacetiletého přítele své nevlastní sestry.

Soud rovněž Hrdličkovi uložil, aby pozůstalým zaplatil jako náhradu škody 175.000 korun. Muž se k činu doznal, hrozilo mu až 18 let vězení. Není vyloučeno, že se dostane na jednu celu se svým mladším bratrem Vojtěchem, který předloni v Tymákově zavraždil sekerou otce a nevlastní matku. Rozsudek ale zatím není pravomocný.
 

Vražda se stala loni 14. září kolem 19:45 mezi Mešnem a Příkosicemi na Rokycansku, tělo zavražděného Hrdlička odvezl o pár kilometrů dál ke Kornaticím a tam ho vyhodil v lese. Muž, kterého později Hrdlička zavraždil, chodil s jeho nevlastní sestrou Veronikou, Hrdlička ale dívku také miloval.
 

 

Hrdlička vypověděl, že Ondru, tedy přítele Veroniky, vyzvedl v osudný den v Plzni, měli jet pro mosazný šrot do opuštěného areálu. Cestou se hádali kvůli dívce, zavražděný měl prý vůči ní výhrady, kritizoval, jak vypadala. Když zastavili na cestě, řekl mu Hrdlička, že svou nevlastní sestru miluje. "On do mě strčil. Nedokázal jsem se zastavit, sáhl po kladivu, přesně si to nevybavuji, nevím přesně, v jaké poloze byl, když jsem ho udeřil do hlavy, nevím kolikrát," uvedl Hrdlička. Když mladík upadl, sáhl po noži a bodnul.
 

GALERIE: Rozsudek v případu vraždy v Tymákově

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Vražda v Tymákově - soud

 

Veroniku měli spolu s její sestrou v pěstounské péči zavraždění manželé, tedy otec a macecha Jaroslava a Vojtěcha Hrdličky. Předloni je v červenci zavraždil Vojtěch, který přišel v noci do domku a zaútočil na spící manžele. Motivem byl dlouhodobý konflikt obou bratrů s rodiči, kteří je prý celé dětství vystavovali fyzickému i psychickému týrání. Krutě se prý chovali zejména k dívkám, jež měli v pěstounské péči.

tn.cz / ČTK / gar