Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ZÁBĚRY POLICIE: V Praze řádí prostitutky a kapsáři

Pražští policisté o prázdninách zahájili rozsáhlou akci zaměřenou na pouliční kriminalitu. Zadrželi při ní už desítky lidí, většinou šlo o dealery drog, výtržníky a kapsáře.

Výjimkou mezi zadrženými ale nejsou ani falešné prostitutky, které okrádají opilé cizince. Jakubská ulice na Starém městě, jsou dvě hodiny po půlnoci. Na rohu se veselí skupina podnapilých Švédů. K jednomu z nich znenadání přistupuje mladá žena.
 
Cizinec ani v nejmenším netuší, že dívce o žádný sex nejde. Ta se stará jen o to, jak najít něco cenného. Po chvíli mu nepozorovaně vytahuje z kapsy mobil, který rychle předává kolegyni. Vše klapne až na to, že celou akci pozoruje operátor kamerového systému. Ten na místo posílá policejní hlídku. Ta obě ženy zadržela
 
Falešné prostitutky ale nejsou zdaleka jediné, kdo má o prázdninách v Praze žně. Pachatelé při tom využívají hlavně nepozornosti lidí. Někdy ale i jejich stavu.
 
Třeba jako před pár dny ve Vrchlického sadech. Opilý spáč na lavičce je pro dvojici zlodějů snadnou kořistí. I oni ale díky kameře skončili v rukou policistů. Výsledky akce budou mít policisté na konci prázdnin, sami ale přiznávají že zadržených rok od roku přibývá.

TN.cz