Tvrdila, že dítě se narodilo mrtvé

Zabila novorozenou dceru, aby jí nezničila kariéru: Dostala 16 let

Romana Pítrová (27) udusila svou novorozenou dceru. Bála se o kariéru a chtěla jet na dovolenou. Soud ji už podruhé poslal na 16 let do vězení.

Romana Pítrová porodila dceru v domě rodičů ve Frenštátě pod Radhoštěm, udusila ji, schovala v igelitce na zahradě a odjela na dovolenou.
 

U soudu uvedla, že si myslela, že dítě se narodilo mrtvé.  Celé těhotenství tajila před rodiči i před přítelem. "V kabelce měla letáček od těhotenského testu, když jí neurolog doporučil návštěvu gynekologa, neučinila tak," uvedla podle iDnes.cz soudkyně Šárka Skalská.
 

Dceři podle obžaloby bezprostředně po porodu nacpala do pusinky pevný roubík z toaletního papíru a současně jí utáhla kolem krku pupeční šňůru. U soudu zaznělo, že matku k děsivému činu zřejmě vedl strach o budoucí kariéru. Po činu dokonce odjela na dovolenou. 
 

Krajský soud v Ostravě Pítrovou již jednou odsoudil na 16 let. Vrchní soud v Olomouci ale případ vrátil zpět do Ostravy. V úterý ostravský Krajský soud výši trestu i přes přímluvy rodiny potvrdil.
 

"Úmyslně a promyšleně přivodila smrt novorozence udušením. Mrtvolku dítěte pak zabalila do látky, uložila do tří igelitových tašek a ukryla na zahradě rodinného domu svých rodičů, kde ji nalezla její babička,“ uvedla u soudu již dříve státní zástupkyně Brigita Bilíková.

sta tn.cz/hel