Chlapci z Kolínska uvízla v hlavě diabolka. Transportovali ho vrtulníkem do Prahy

Vrtulník záchranné služby
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Chlapce do Prahy transportovali záchranáři letecky (ilustrační foto)

Čtrnáctiletého chlapce se střelným poraněním hlavy v pondělí po poledni letecky transportovali záchranáři z kolínské nemocnice do Prahy. Informace potvrdila mluvčí kolínské nemocnice Gabriela Uriková.

"Podle dostupných informací je chlapec ve stabilizovaném stavu a při vědomí," podotkla Uriková.
 

Vrtulníkem záchranáři pacienta přepravili do spádového traumacentra v Thomayerově nemocnici v Praze Krči.

 

"Ke zranění došlo při neopatrné manipulaci s pistolí na diabolky," sdělila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.
 

"Charakter poranění byl velmi závažný, ale známky podpory životních funkcí nevyžadoval. Chlapcův stav byl stabilizovaný," sdělil ředitel Thomayerovy nemocnice Petr Chudomel.

ČTĚTE TAKÉ:

Třináctiletý Bosňan pomstil svého otce. Jeho vraha rozstřílel na kusy


Okolnosti vzniku poranění vyšetřují kolínští policisté. "Dva chlapci ve věku 14 a 15 let našli ve stodole vzduchovou zbraň a rozhodli se ji vyzkoušet. Starší z nich přitom zamířil a trefil do hlavy toho mladšího," doplnila večer policejní mluvčí Věra Žídková s tím, že případ bude pravděpodobně odložen kvůli nízkému věku zúčastněných.

 

Mluvčí nemocnice v Krči Martina Štanclová večer Mediafaxu sdělila, že stav chlapce je velmi vážný. "Je v resuscitační péči dětského traumacentra, lékaři monitorují jeho mozkové a životní funkce, teprve až se jeho stav stabilizuje, rozhodnou o operaci," uvedla Štanclová. Diabolka chlapci totiž uvízla v hlavě, podle policejní mluvčí konkrétně v oku a není jisté, zda nezasáhla mozek.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax