Poplival své zachránce

Zachránili mu život, o dva měsíce později je poplival!

Zachránili mu život, on je po dvou měsících poplival - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax

Muže, který se chtěl oběsit na smyčce z koženého bičíku, zachránili v Českém Těšíně před dvěma měsíci policisté, strážníci a hasiči. Policisté a strážníci se s mužem setkali po dvou měsících, byl však opilý a agresivní, své zachránce poplival.

 „V sobotu v 17:40 byla hlídka přivolána do restaurace poblíž přehrady Hrabinka, kde podnapilý a agresivní 34letý muž napadal ostatní hosty zařízení. Po příjezdu se podnapilý dal na útěk směrem k přehradě, byl dostižen a vyzván k nastoupení do služebního vozidla. Muž začal na strážníka plivat a vulgárně mu nadávat, proto hlídka použila donucovací prostředky a muži nasadila pouta,“ uved ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek.

 

Muž, který strážníky poplival, a který je urážel, byl hlídkou převezen do nemocnice, tam lékař rozhodl o jeho převozu na záchytku. Po celou cestu byl muž agresivní, strážníkům nadával a vyhrožoval jim, dokonce došlo na silná slova, kdy muž strážníkům vyhrožoval, že pozabíjí členy jejich rodiny.

 

Situace se vyostřila kousek před Karvinou, když si muž lehl na sedadlo a nohama vykopl boční okénko vozu městské policie. Když muž dorazil na záchytku, pokusil se o útěk, pokusil se také napadnout jednoho ze strážníků. Dechová zkouška u muže prokázala přítomnost alkoholu ve výši 2,60 promile.

 

"Je paradoxem, že se jedná o stejného muže, který 8.6.2013 vyhrožoval sebevraždou na střeše Kauflandu. Za jeho záchranu, kdy se profesionálnímu hasiči podařilo odpoutat jeho pozornost na tak dlouho, aby se policisté mohli zezadu připlížit, skočit na něj a odřezat smyčku taženou kolem krku, byli dva strážníci, policista a hasič oceněni starostou Českého Těšína," sdělila mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

TN.cz