Záhada mrtvého mladíka z rybníka. Byla to vražda?

Už několik dní policisté z Jihlavy marně pátrají po identitě mrtvého muže, kterého objevil rybář. Neznámý muž totiž mohl být zavražděn.

Doslova šok si v neděli ráno prožil jednapadesátiletý muž z Hosova u Jihlavy, když lovil rybník u silnice z Jihlavy na Pelhřimov. Našel v něm totiž mrtvolu.


"Vím, že se v tom rybníce něco stalo, viděl jsem tam policisty, ale že ho našel on? To ani nevím,“ řekl soused rybáře, kterého jsme se marně pokoušeli kontaktovat. Doma nebyl a nezvonil ani jeho telefon. "Musel to pro něj být šok,“ myslí si lidé ze sousedství.


 


Tělo totiž leželo v bahně, kde na něj rybář narazil. V té chvíli se rozjelo policejní pátrání. "Jde o muže mezi dvaceti a třiceti lety. Měří 189 centimetrů a má světlé vlasy. Na prstech měl tři prstýnky, z toho jeden ve tvaru pásku, na sobě měl rybářskou vestu,“ popsala tělo jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.


Podívejte se, co měl mrtvý u sebe


GALERIE mrtvý z rybníku v Jihlavě

1
/
6
Zdroj: Dušan Vrbecký
Věci mrtvého z rybníka v Jihlavě ; Vesta mrtvého


To je ale prakticky vše, co zatím policisté o mrtvém vědí. Kromě toho se u neznámého muže našel ještě přívěšek na klíče s nápiskem Kurt Cobain a kapesní nůž. Na bradě a koleni měl jizvy nepravidelného tvaru.


Vyšetřování ovšem provázejí i další nejasnosti, kromě identity mrtvého totiž zatím není známa i příčina smrti. Je dokonce možné, že byl neznámý mladík zavražděn. "Kriminalisté vyšetřují, zda na jeho smrti nenese vinu cizí osoba,“ potvrdila Kroutilová s tím, že dalšími verzemi jsou i sebevražda nebo nešťastná náhoda.

 

U muže se přitom kromě jiného našel i mobilní telefon, který by mohl jeho identifikaci usnadnit, to se ale zatím nepodařilo. Je tedy možné, že v přístroji byla poškozena nebo dokonce úplně chyběla SIM karta. To ale policie odmítla komentovat. Pátrání po identitě mrtvého tedy zatím pokračuje bez výsledku.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Dušan Vrbecký TN.cz