znáte ho?

Záhadný pád Američana do Vltavy! Policie hledá tohoto svědka

Hledaný svědek
Zdroj: Policie ČR
Hledaný svědek
Téma:

Policie hledá důležitého svědka. Mohl by jí pomoci objasnit záhadný pád mladého Američana z Hlávkova mostu do Vltavy. Policie nevylučuje, že ho z mostu někdo úmyslně shodil.

Případem se policisté zabývají už od 1. ledna. Předcházela mu dramatická záchrana šestadvacetiletého Američana, který v Praze s kamarády oslavoval příchod nového roku. Asi dvě hodiny po půlnoci se mladík odpojil od skupiny kamarádů, kteří šli přespat do hotelu.

 

Co se stalo pak, není úplně jasné. Mladík ale patrně spadl z Hlávkova mostu do Vltavy. I když se zranil, pád i pobyt v ledové vodě přežil. Vyškrábal se na strmý břeh, ale ještě dalších devět hodin musel čekat na pomoc.

 

"Když přijeli policisté z místního oddělení na Letné na místo, s ohledem na nepřístupný terén si museli přivolat na pomoc kolegy z poříčního oddělení včetně hasičů. Muž ležel na břiše, stěžoval si na bolesti a byl silně podchlazený. Hasiči pomocí lehátka a lana cizince vytáhli a předali ho záchranářům, kteří převezli zraněného do nemocnice," popsala dramatickou záchranu policejní mluvčí Jana Rösslerová.

 

 

Případ si převzala kriminální policie, protože nemuselo jít jen o nehodu. "Detektivové nevylučují, že do řeky spadl sám nebo že pádu mohl předcházet nějaký incident či dokonce fyzické napadení," uvedla Rösslerová.

 

 

Případ by mohl pomoci objasnit neznámý muž, který už prvního ledna přišel na policii v Libni na Palmovce odevzdat Američanovy doklady. "Nejprve na policisty zazvonil, pak ale vhodil doklady Američana do schránky připevněné na budově a odešel směrem do stanice metra. Detektivové proto žádají tohoto muže, aby je kontaktoval na tísňové lince 158 a sdělil jim, kde doklady nalezl. Jeho výpověď by totiž mohla významným způsobem pomoci ve vyšetřování případu," vyzvala veřejnost ke spolupráci mluvčí Rösslerová.

 

Podobu muže kriminalisté znají díky bezpečnostním kamerám umístěným ve vestibulu metra stanice Florenc. Na krátkém záznamu vyjíždí muž po eskalátorech nahoru, přestupuje z trasy linky B na trasu linky C a odjíždí metrem směrem na Háje.

 

Jde o muže ve věku kolem padesáti let, střední postavy a světlé pleti. Oblečený byl do tmavé bundy se světlým logem neznámé značky na hrudi, světle modrých kalhot a na hlavě měl tmavou čepici. Přes rameno měl zavěšenou černou tašku a v levé ruce nesl igelitovou tašku ze supermarketu Albert.

 

Související témata:
tn.cz / gar