Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.4. 2012 23:38

"Zaplaťte za erotické hovory, jinak budete mít potíže," hrozí v dopise podvodná firma

Firma z Vysočiny v Německu podvodně láká peníze z lidí, kteří údajně nezaplatili za erotické hovory. Ty se však nekonaly.

Tato podvodná firma je Vysočiny a své oběti hledá v Německu. Poslala tam už stovky faktur za telefonní hovory na erotické linky. Ty se však nikdy neuskutečnily. Aby peníze rychle získala, osloveným v dopisech vyhrožuje. Před firmou už varují německé úřady.
 

"Dlužíte 177 eur, tedy v přepočtu necelých 5 tisíc korun, za poskytnutí telefonických hovorů na erotické linky. Zaplaťte do 5ti dnů, jinak budete mít potíže." Takhle nějak zní dopis zasílaný českou firmou TOMA Inkaso, kterým straší stovky lidí z celého Německa.
 

Na první pohled je to jasný podvod. Podvodníci se takovýmto nestoudným způsobem pouze snaží nahnat strach svým potenciálním obětem, aby zaplatily vymáhanou částku.
 

ČTĚTE TAKÉ:
O úspory okradli 36 tisíc lidí. Škoda je půl miliardy, trest 5 a 8 let vězení

 

Podvodná firma sídlí v opuštěném domě ve Světlé nad Sázavou. Místo reprezentativní adresy a sídla firmě patří polorozpadlý domek v zapadlé uličce. Schránku plnou dopisů z Německa nikdo dlouho nevybíral. "Já je vůbec nevidím, vůbec je neznáme…Nemůžu vám pomoci," řekla sousedka údajné firmy.
 

Společnost TOMA Inkaso vznikla nedávno z firmy, která je teď v likvidaci. Bývalý majitel tvrdí, že o ničem neví.Ti současní nejsou k sehnání. "S tím já nemám nic společného, to co dělají ti následníci mě ani nezajímá a ani je neznám," bránil se bývalý majitel firmy.
 

"Do současné doby nebylo podáno trestní oznámení na jmenovanou firmu nebo její činnost. Pokud se tak stane budou se tím policisté zabývat," sdělila tisková mluvčí havlíčkobrodské policie Jana Mazourová.
 

Německé úřady svým občanům doporučují výzvy ignorovat a nic neplatit.Stejně se mají podle policie zachovat i lidé u nás pokud by se jim stalo něco podobného.

cob David Pik
Reklama