Tragická bitka opilců

Žárlivý bezdomovec napadl cizince. Ten ho zabil nožem

Mrtvý bezdomovec
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Bezdomovec (†55) vulgárně a fyzicky napadl cizince (46), ten ho poté při rvačce zabil. Podle policie bezdomovec cizince napadl kvůli žárlivosti na svoji přítelkyni, která se s cizincem bavila.

Tragická bitka se ve Zlíně strhla ve čtvrtek večer. Bezdomovec nejdříve na cizince vulgárně i fyzicky zaútočil, protože se jeho přítelkyně s ním bavila na ubytovně. Po napadení bezdomovec odešel do nedalekého lesíku, za ním se vydala žena i s cizincem, aby si vše vyříkali.
 

"Těžko říct, jak se všechno přesně odehrálo, účastníci byli totiž opilí a nedokázali si na sled událostí přesně vzpomenout. Základní fakta ale známe. Pětapadesátiletý bezdomovec se svou o tři roky mladší přítelkyní celý den pili. Žena dosvědčila, že společně od rána do večera zvládli asi pět krabicových vín," řekla policejní mluvčí Jana Macalíková.
 

"Večer se vrátila na svou ubytovnu a její přítel šel spát do lesíku nad ní. Na ubytovnu totiž nesměl, kvůli finančním problémům i potížím s agresivním chováním. Pak se ale vrátil, a když uviděl, že žena mluví s cizím mužem, začal mu vulgárně nadávat," uvedla policejní mluvčí.
 

"Partner ji pravděpodobně podezříval z nevěry a neznámému muži začal opět velmi vulgárně nadávat. Žena pak odešla, a když se ráno vrátila opět do lesa dát kafe svému partnerovi, našla ho v kaluži krve,“ doplnila Macalíková. Cizinec den po vraždě kamarádům jen oznámil: "Někoho jsem pobil.“
 


Policie nakonec za pár hodin cizince dopadla, ten se k činu částečně doznal. Agresivního a opilého bezdomovce, který ho neustále urážel, postrašil nožem. Bezdomovec se prý na něj sám nabodnul. Jak přišel k druhé ráně na krku, která mu prořízla krkavici, však obviněný údajně neví. Vražednou zbraní byl otevírací nožík s osmicentimetrovou čepelí.
 

"Cizinec doposud nebyl soudně trestaný. Ve Zlíně pracoval jako tesař na stavbě. Momentálně je ve vazbě," dodala Macalíková.
 

tn.cz / Mediafax / hmr