Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ZATČENÍ: Vydíral rodiče Aničky! Nabízel náušnice dívky

Anička: Nabízel půl milionu za naúšnice Aničky!
Zdroj: TN.cz
Anička: Nabízel půl milionu za naúšnice Aničky!

Muže (42) z Ústí nad Labem, který vydíral rodiče zmizelé Aničky Janatkové, zadrželi ve čtvrtek policisté v Ústí nad Labem.

Policejní mluvčí Jarmila Hrubešová řekla, že se zmizením dítěte nemá nic společného.

 

Podívejte se na reportáž o případu vyděrače:"Na jejím zmizení se nepodílel, to je prokázáno. Ale rodičům napsal SMS zprávu, že jim za 500 000 korun předá její náušnice. Muž žije v Ústí nad Labem asi čtyři měsíce, má určitou kriminální minulost,“ uvedla Hrubešová.


ČTĚTE TAKÉ:Muž je stíhán na svobodě, bude-li uznán vinným, hrozí mu až rok vězení.

Dívka zmizela v Troji 13. října, pátrání po ní je stále neúspěšné. Do akcí byly každý den nasazeny desítky policistů, městských strážníků, vojáků, hasičů a psovodů. Policie prohledávala i Vltavu.

 

 Kriminalisté kvůli zmizení dívky stíhají také 41letého muže, obvinili ho ze zbavení osobní svobody. Soud neakceptoval návrh na uvalení vazby. Muž se k činu nepřiznal, kriminalisté proti němu mají jen nepřímé důkazy.

Muž je z Prahy a v minulosti byl osmkrát odsouzen, z toho čtyřikrát k trestu odnětí svobody. Před soudem stanul kvůli majetkovým trestným činům - krádeži a porušení domovní svobody. Podle kriminalistů byl stíhán i pro zanedbání povinné péče.

 

ora tn.cz / Mediafax