Brutální vrah

Za vraždu dědy a brutální napadení jeho družky dostal mladík 26 let vězení!

U pražského městského soudu dnes pokračoval hlavní líčení s bezdomovcem Martinem Kralem (23). Ubodal svého dědu, málem zabil i jeho družku a napadl svědka, který ji přišel na pomoc. Za brutální vraždu si za mřížemi odsedí 26 let.

Kral potřeboval peníze, a tak si v listopadu roku 2012 večer připravil pepřový sprej, nůž a vydal se do Prahy 5 ke svému dědovi. Podle obžaloby se k činu odhodlával desítky minut, než zazvonil. Dědu nalákal textovou zprávou, že mu jde vrátit půjčené peníze. K činu ho prý dohnala finanční a psychická tíseň. Údajně očekával, že u dědy v bytě najde více než milion korun.


Když příbuzný sjel výtahem do přízemí, Kral brutálně zaútočil. Beze slov muži nastříkal sprej do obličeje a začal bodat jako smyslů zbavený. Tehdy devětašedesátiletý muž nemohl tolik bodných ran přežít.


Mrtvému potom stáhl kalhoty, utřel s nimi krev a odtáhl tělo do sklepa. Sebral mu klíče od bytu a vyjel do 10. patra, kde si odemkl dveře a napadl dědovu družku. Chtěl jí také zabít, ale ženě se podařilo mu vyrazit nůž z ruky. Při zápasu rozbili zrcadlo, Kral tedy sebral velký střep a vrhl se na ni.


Ženu několikrát bodl střepem a potom se jí snažil uškrtit. Když slyšel křik podnájemníka, který se přišel podívat, co se děje, obrátil se proti němu se střepem v ruce. Napadený proti Kralovi střílel ze vzduchové pistole a přitom ustupoval. Vrah ho pronásledoval, ale muži se podařilo schovat ve spojovací chodbě, a tak Kral z domu zmizel.

 

"Myslela jsem si, že umírám a že mám ránu do srdce. Martin vypadal hrozně. Vůbec nemluvil, byl zarostlý a hned zaútočil. Dvakrát mě bodl nožem a potom útočil střepem z rozbitého zrcadla. Rvali jsme se jako koně," řekla třesoucí se poškozená před trestním senátem.


Napadená žena přežila jen díky rychlému zásahu lékařů. Stejně ale skončila s posttraumatickou stresovou poruchou, která se u ní po útoku rozvinula. Netrvalo dlouho a policisté Krale zatkli.

 

"Omlouvám se zato. Nemělo se to stát," řekl Kral ženě. Nikdo tomu ale nevěřil, protože za celou dobu neprojevil žádné emoce. I žalobce zdůraznil, že žádnou lítost u Krale nepostřehl. "Čin si naplánoval a dokonce si vypracoval seznam věcí, které si po činu za peníze dědy pořídí," řekl státní zástupce. I podle znaleckého posudku je možnost jeho nápravy téměř vyloučena.

 

Za zvlášt surový a trýznivý způsob vraždy ho soud poslal na 26 let za mříže do věznice se zvýšenou ostrahou. Kral si po poradě s obhájcem nechal lhůtu na rozmyšlenou. Žalobce se odvolání na místě vzdal.

 

tn.cz/luk