Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zavraždily zlatníka a živily se prostitucí. Padly vysoké tresty

Krajský soud v Českých Budějovicích rozdal v pátek tresty za loňskou brutální vraždu zlatníka. Obžalovaná třiačtyřicetiletá Renata Kadlecová dostala 18 let a osmatřicetiletá Jana Kukačková 16 let vězení.

Soud uznal ženy vinné z toho, že loni v bytě na českobudějovickém sídlišti Vltava zavraždily čtyřiapadesátiletého muže, kterého pak okradli. Provedení vraždy bylo velmi brutální, jak ukázaly posudky lékařů i výpověďi kriminalistů, kteří případ vyšetřovali.

Obžalovaná Jana Kukačková celou dobu tvrdila, že nevraždila. O činu ale věděla a čin neoznámila. "Zlatníka Klora jsem neznala, domluvená na schůzce s ním pod falešným jménem Procházková byla Renata Kadlecová," uvedla Kukačková i ke své kolegyni, která měla být právě hlavní strůjkyní brutálního činu.

Vzaly s sebou zlato

"Když jsme k němu přišly, šla jsem se na toaletu. Když jsem se z ní vrátila, probíhala tahanice zlatníka s Kadlecovou. Muž přitom držel v ruce nůž a hrubě nadával. Udeřil mě do hlavy rukou, až jsem upadla. Nožem útočil na Kadlecovou, měla jsem o ní strach. Vzala jsem lampičku a několikrát jsem do něj udeřila. Myslela jsem, že jsem ho zabila tou lampičkou," řekla u soudu Kukačková.

Muže omráčila lampičkou a kufrem s nářadím. Podle své výpovědi ale neví, jak přišel mrtvý zlatník k několika desítkám ran, pořezání, pobodání a jak se stalo, že byl podříznutý tak, že měl hlavu téměř oddělenou od těla a držela jen na obratlích páteře.

Obě ženy pak z bytu utekly, ale vzaly sebou zlato, šperky, peníze v řádu statisíců korun, ale u mnoho dalších věcí, jako rádio, elektrický paralyzér, který měl patřit Kadlecové a také vražedný nůž a zlatníkovu pistoli. Část věcí prý Kukačková spálila, část obě ženy pak prodaly a pistoli si měl nechat známý Kukačkové, přestože údajně slíbil, že ji zahodí. Jako jednu z verzí si pachatelky vymysely, že do bytu vnikli dva maskovaní muži, kteří zlatíka zabili.

Tělo muže objevili rodinní příslušníci v bytě na českobudějovickém sídlišti Vltava dva dny po činu.

Motivem brutálního činu byla podle policie loupež. Policisty překvapila mimořádná brutalita, s jakou vražedkyně svůj čin spáchaly. Muž zemřel po útoku na místě. Ženy si na místě činu počínaly velmi profesionálně, z místa vraždy také odnesly nůž, kterým zabíjely.

Kadlecová je majitelkou nočního klubu v Táboře, Kukačková se podle své výpovědi živila jednak jako uklízečka, jednak jako příležitostná prostitutka u Kadlecové v klubu.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax