pozor na přejezdy

ZÁZRAK: Auto na přejezdu sešrotoval vlak, řidič z vraku vylezl sám

Sešrotované auto u České Lípy
Zdroj: TV Nova
Muž po srážce vystoupil z auta sám

Řidič u České Lípy vjel na přejezdu rovnou pod vlak. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného sboru. Muž vyvázl jako zázrakem jen s několika zraněními.

Při řidiči stáli zřejmě všichni svatí, protože nákladní vlak jeho auto před sebou tlačil nějakých 20 metrů za železniční přejezd, kde ho odhodil do příkopu. Řidič z vraku auta vylezl sám ještě před příjezdem záchranářů. Dalším velikým štěstím bylo, že nikoho dalšího nevezl.

 

Doktor, který řidiče v sanitce prohlížel, zjistil, že má pouze zlomeninu a pár šrámů. Vrtulník, který k hrozivé nehodě záchranáři poslali se tak mohl vrátit na základnu. Nehoda na desítky minut ochromila dopravu v celém průtahu Českou Lípou. Lidé si právě v těchto místech stěžují na to, že tady řidiči často nerespektují výstražná světla a to se stalo i tentokrát.

 

 

Strojvedoucímu se podařilo nákladní vlak zastavit po zhruba 300 metrech od nehody, těsně před dalším železničním přejezdem. Policisté už potvrdili, že ve chvíli, kdy muž vjel pod vlak, bylo signalizační zařízení v činnosti. Jestli světla přehlédl anebo zbytečně riskoval teď musí policistům vysvětlit.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Ivan Berka tn.cz / hum