Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ze školy ho vyhodili, proto si za 15 tisíc výuční list koupil

Ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny je obviněn muž z Jihlavy (31), který si koupil přes internet padělaný výuční list.

"Při dopadení pachatelů na Teplicku, kteří padělali veřejné listiny, nalezli kriminalisté mezi falsifikáty také výuční list muže z Jihlavy. Tamní kriminalisté při prověřování zjistili, že muž je zaměstnán u jihlavské firmy. Jeho zaměstnavatel po něm na podzim roku 2010 požadoval předložení výučního listu. Muž sice na škole, která byla v listině uváděna, studoval, ale u závěrečných zkoušek neprospěl a výuční list mu škola nevydala," sdělila mluvčí policie Kraje Vysočina Jana Kroutilová.


PSALI JSME:

Za 20 000 si koupila vysokoškolský titul. Teď jí hrozí 5 let vězení!

 

Muž vyhledal přes internet lidi, kteří mu falzifikát výučního listu vyrobili a padělali. "Padělek mu prodali za 15 tisíc korun," dodala Kroutilová.

 

Podobným případem se zabývá v těchto dnech i policie na Bruntálsku. Ženě (46) tam hrozí vězení za to, že si přes internet objednala falzifikát vysokoškolského diplomu. Také ona je použila při žádosti o práci, uvedla v pondělí policejní mluvčí Pavla Tušková. Žena si přes internet objednala padělek vysokoškolského diplomu, bakalářského studia a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce vystavené na její jméno z oboru sociální politika a sociální práce již na počátku roku 2009 a zaplatila za ně dvacet tisíc korun.

 

Žena pak falešné doklady použila při nástupu do dvou organizací v Bruntále, které se zabývají poskytováním sociálních služeb.

tn.cz / mediafax / kos