Vyděrač z Českolipska

Ze strachu muži platili i otročili, on jim vyhrožoval uříznutím hlavy

Zatčení pachatele
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Muž ze Stráže pod Ralskem si dělal z dalších dvou mužů doslova otroky. Museli mu dávat peníze, a když neměli na zaplacení, museli pro něj pracovat. Jednomu z nich pak dokonce vyhrožoval uříznutím hlavy.

Muž své oběti vydíral několik měsíců, teď mu za to hrozí až osmileté vězení. "V průběhu září a října mu jeden z dvojice vydíraných ze strachu odevzdal postupně celkem 6000 korun, zadržený muž ho totiž bil," uvedla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.
 

Peníze chtěl vyděrač i po druhém muži. Ten ovšem neměl na zaplacení, proto si z něj udělal alespoň otroka. Musel zadarmo zedničit na jeho domě. A i jeho několikrát zbil. "Jemu hrozil mimo jiné uříznutím hlavy a také tím, že ublíží jeho přítelkyni," řekla Baláková.
 

Policie sice násilníka dopadla, přesto vydírání s policií příliš nespolupracují. Mají totiž obavy, že by je násilník mohl znova napadnout.
 


I proto policisté požadují vazbu. Důvodem je obava, aby násilník ve svém trestném jednání nepokračoval a také aby své oběti nezastrašoval.
 

tn.cz / Mediafax / hmr