Zemřel chlapec, který v Ivančicích vypadl z pouťové atrakce

Patnáctiletý hoch před devíti dny vypadl v Ivančicích z pouťové atrakce. Teď zemřel v nemocnici.

Patnáctiletý chlapec vypadl při Svatojakubské pouti z hydraulické lavice. Prorazil si lebku a v prvních hodinách po nehodě zdravotníci považovali jeho stav za stabilizovaný. Více TADY.

 

Následující den se ale hochovi přitížilo. V neděli zraněním podlehl, informovala jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

 

Vyšetřování pokračuje

 

Příčiny nehody nejsou zatím zcela jasné. Pravděpodobné ale je, že selhala obsluha atrakce. Podle svědků totiž stroj udělal nejméně tři kola, během nichž chlapec postupně vypadával ze sedačky. Obsluha ovšem nezareagovala a hoch nakonec vyletěl ven.

 

Policie zjistila,  že stroj má dokumentaci v pořádku - podle ní procházel pravidelnými kontrolami. Případ se ale i nadále prošetřuje, atrakci prozkoumá i odborný technik.

 

"V případu už jsme vyslechli dva provozovatele a čtyři svědky, nově se nám přihlásili další tři. Vyzýváme ale i další lidi, kteří byli nehodě přítomní, aby se ozvali a vypověděli," sdělila Svobodová.

 

Podle našich informací se provozovatel atrakce poté, co se dozvěděl o chlapcově smrtí, zhroutil. Pokud se ukáže, že nehodu zavinil, hrozí mu několikaleté vězení.

kap s přispěním Josefa Svobody TN.cz