Nebezpečný útok

Žena (26) nakažená žloutenkou poškrábala policistu

Na dva policisty v Hradci Králové zaútočila žena, která má nebezpečnou žloutenku typu C. Jednoho z nich poškrábala, teď mu hrozí nakažení.

Nepříjemný zážitek si odnesli policisté z Hradce Králové. Byli přivolání na jednu autobusovou zastávku, kde měli uklidnit hádající se pár. Jenomže po jejich příjezdu žena (26) obrátila svůj vztek na strážníky. Jednoho poškrábala a druhého poplivala. Pak se ale ukázalo, že žena trpí žloutenkou.
 

Na žloutenku je sice očkování, ale to platí pouze proti typům A a B. Žena je však nakažená hepatitidou typu C. Jedná se o závažnější typ žloutenky, který se ale přenáší hlavně krví. Pro poplivaného strážníka je to tedy dobré znamení, i když ho čeká řada testů.
 

Poškrábaný policista je na tom o něco hůř. U něho je pravděpodobnost nákazy vyšší. Inkubační doba u tohoto typu žloutenky je minimálně 70 dní. I jeho čekají testy.
 

 

Hádající se žena byla v době konfliktu s partnerem podle výpovědi strážníků napůl svlečená a velmi agresivní. Lehala si pod auto a policisty neustále napadala. Nakonec skončila s pouty na rukou. Strážníci ji odvezli na vyšetření do nemocnice, kde teprve bylo možné udělat alkoholovou zkoušku. Test ukázal 4,2 alkoholu v krvi.
 

s přispěním Filipa Pultara tn.cz / juz