Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Žena se pokusila přítele ubít baterkou. Dostala sedm let natvrdo

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Hradci Králové uložil sedmiletý trest Ingrid Hillebrantové za pokus vraždy. Podle obžaloby loni na podzim napadla kovovou baterkou a nožem svého druha, který přežil jen díky včasné lékařské pomoci.

Kromě trestu vězení by měla obžalovaná absolvovat ústavní protialkoholické léčení a zaplatit náklady na léčení zdravotní pojišťovně. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu pro podání odvolání.

 

"Jelikož jsem byla pod vlivem alkoholu, tak si toho moc nepamatuju. Je mi to moc líto, ale určitě jsem nechtěla nikoho zabít," uvedla u soudu šestadvacetiletá Hillebrantová. S o rok starším přítelem prý popíjeli již od rána, mezitím udělali nákup a cestou se zastavili v restauraci. Cestu domů si prý vůbec nepamatuje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Stařenka umlátila v domově důchodců v Ledči seniorku, pak chtěla zabít i další ženu

 

Poškozený nejprve soudu sdělil, že si kvůli tehdejší opilosti také nic moc nepamatuje. Pak připustil, že část jeho výpovědi z přípravného řízení je pravda, ale ne všechno. Po hádce se prý šla přítelkyně do vedlejšího pokoje sbalit, že prý odejde.

 

"Když jsem se za ní šel podívat, držela už v ruce baterku a tou mě napadla ranami hlavně do hlavy. Nebránil jsem se aktivně, jen jsem se snažil krýt. Když přestala, řekl jsem, že to už přehnala, ale ona odpověděla, že to bylo ještě málo a došla si do kuchyně pro nůž, kterým mě bodla," vypověděl poškozený. Pak utekl z bytu.

 

Věc se stala loni v listopadu v suterénním bytě v Třebechovicích pod Orebem na Královéhradecku. Šestadvacetiletá Hillebrantová se opilá pohádala s o rok starším přítelem, který byl také pod vlivem alkoholu. Napadla jej kovovou baterkou dlouhou 18 centimetrů i bila především do hlavy. Poté jej bodla kuchyňským nožem délky 31,5 centimetru silně do krku, čímž jej přímo hrozila na životě. Poškozený z bytu utekl a jen šťastnou náhodou potkal svědka, který mu přivolal lékařskou pomoc. Tím mu zachránil život.

 

"Poškozený se u soudu snažil zmírnit svoji předchozí výpověď. Je evidentně vidět, že nějaký vztah k obžalované stále má, nicméně v přípravném řízení ten útok popsal naprosto bez problémů a soud vyšel z výpovědi z přípravného řízení," podotkla státní zástupkyně Lenka Faltusová s tím, že sama navrhla využít zmírňujícího ustanovení a uložit trest pod zákonnou sazbou, čemuž soud vyhověl. Obžalované původně hrozilo 10 až 18 let vězení.

tn.cz / mediafax / kos