Žena sražená opilým lobbistou Janouškem se rozhodla promluvit

Žena, kterou srazil lobbista Roman Janoušek, už je dva týdny doma. Příští středu ji vyslechne policie a vyšetřování ostře sledovaného případu by se tak mělo pohnout kupředu.

Manželka vietnamského diplomata, do jejíhož auta Janoušek naboural a poté ji podle tvrzení některých svědků přejel, je doma. "Máma je ve stavu, kdy už je schopná být doma, ta noha by měla být v nejbližší době v pořádku,“ říká syn sražené ženy. Po nehodě má psychické problémy a s policií proto zatím komunikoval jen její manžel a právě syn.

 

Zdravotní stav sražené ženy se lepší každým dnem a příští týden ve středu bude vypovídat na policii. Lékaři zatím nedokážou říci, jestli bude mít po zranění trvalé následky. "Dělá dýchací cvičení a cvičí svaly na kotníku. Teď jenom čekáme, až se to zlepší a bude se moci více pohybovat,“ popisuje zdravotní stav syn sražené Vietnamky.

 

Podívejte se na reportáž o nehodě Romana Janouška: 

 

 

PSALI JSME:

Lobbista Janoušek si osobně převzal obvinění ze dvou trestných činů

 

Nehoda se stala v pátek dopoledne 23. března v pražské Michli. Podle policie tam opilý řidič Roman Janoušek vozem Porsche Cayenne nejprve narazil do auta před ním, a pak srazil jeho jedenapadesátiletou řidičku. Poté ujel. Žena utrpěla vážná zranění. Policisté řidiče vypátrali o několik ulic dál a zadrželi ho na útěku z auta, nadýchal více než 2,2 promile alkoholu. Odběr krve odmítl.

 

Během následujícího víkendu byl Janoušek obviněn z úmyslného ublížení na zdraví a řízení pod vlivem omamné látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až 10 let vězení.

 

 

Velké rozpaky vzbudil u veřejnosti zásah policistů. Vlivného pražského lobbistu totiž nechali mimojiné telefonovat. "Policisté zcela nezvládli eskortu, vyšetřovatel se neseznámil se všemi okolnostmi a více než na úmyslný trestný čin se soustředil na vyšetřování nehody. Následně ne zcela správně koordinoval celou akci," uvedl po nehodě pražský policejní ředitel Martin Vondrášek.

tn.cz / hru