Pokus o vraždu

Žena v Hradci pobodala muže! Pomoc si zavolal z posledních sil

Nůž, kterým se žena pokusila muže zavraždit
Zdroj: Policie ČR
Nůž, kterým se žena pokusila muže zavraždit
Téma:

Královéhradečtí kriminalisté od úterý vyšetřují další pokus o vraždu. V jednom z tamních bytů žena brutálně pobodala muže. Vážně zraněný muž si pak ještě na útěku stihl přivolat pomoc.

"V úterý 17. 6. 2014 došlo v odpoledních hodinách v jednom z panelových domů na Moravském předměstí v Hradci Králové k vraždě ukončené ve stadiu pokusu. Královéhradečtí kriminalisté ještě téhož dne zahájili trestní stíhání 45leté ženy, která je obviněna z toho, že 47letému muži zasadila 5 bodnořezných ran, které pro něho byly dle vyjádření lékaře život ohrožující," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

 

 

Vše se odehrálo poté, co celou noc a celý den žena s mužem popíjeli alkohol. V odpoledních hodinách se ale dvojice začala hádat. 

 

"Žena totiž nechtěla, aby muž, který je bez domova, u ní ještě dále přebýval. Po vzájemném slovním i fyzickém napadání si žena šla do kuchyně pro nůž s 21cm čepelí a vrátila se se slovy: „Jestli neodejdeš, tak tě bodnu.“ On měl odpovědět: „Tak to zkus.“ Těžce zraněný muž pak z bytu utekl a přivolal si lékařskou pomoc," doplnila mluvčí.

 

 

Pachatelka policistům uvedla, že s nimi byl v bytě ještě jeden muž. Mělo by se jednat o Petra Baláže (36) z Hradce Králové. Policisté ho ten den kontrolovali v jednom z hradeckých obchodních center. Od té doby se po něm ale slehla zem.

 

 

"K řádnému objasnění události, zejména před činem, žádají kriminalisté tohoto muže, aby se jim přihlásil a poskytl jim potřebné svědectví.
Obviněná žena byla již v minulosti za agresivní chování v opilosti odsouzena k podmínečném trestu odnětí svobody. Způsobila jiné ženě těžkou újmu na zdraví. Okresní soud rozhodl o jejím vazebním stíhání a v případě odsouzení jí hrozí až 18leté vězení," dodala na závěr Ježková.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz