Trest za zabití dítěte

Žena zabila novorozenou dceru a odjela na dovolenou. Odsedí si 16 let

Ženu, která loni ve Frenštátu pod Radhoštěm zabila po porodu své dítě a následně odjela na dovolenou, čeká definitivně šestnáctileté vězení. Dnes o tom rozhodl Vrchní soud a zamítl její odvolání.

Mladá žena své těhotenství celou dobu tajila. Nevěděl a ani nepoznal to nikdo, údajně ani její přítel.

 

Po té, co na ni přišly porodní bolesti, vymluvila se v práci na žaludeční nevolnost. V domě svých rodičů pak na toaletě porodila zdravou holčičku. Dítě posléze udusila. Do úst mu dala roubík a kolem krku utáhla pupeční šňůru.


Mrtvé tělíčko pak zabalila do tří igelitových tašek a druhý den pohodila na zahradě u domu. Klidně pak se svým přítelem odjela do Anglie na dovolenou.

 

Mrtvolku dítěte o dva dny později našla babička vraždící matky. Když se matka vražedkyně vrátila domů, čekala na ni už policie. K vraždě se později přiznala.


 

Dnes usilovala o nižší trest, obhájce to chtěl uhrát na to, že dívka byla šokovaná, že rodí a nastaly u ní během porodu psychické problémy. Soud ale nepřesvědčil. "Žena nebyla rozrušená po porodu. Spáchala chladnokrevnou vraždu. Dělala racionální kroky, které nebyly vyvolané rozrušením,“ řekl Petr Anygyalossy, mluvčí Vrchního soudu Olomouc.

kos / s přispěním Martiny Julinové TN.cz