Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kdo je útočník?

Ženy v ohrožení? Pražská policie vyšetřuje dva sexuální útoky!

Policie
Zdroj: Mediafax
Témata:

Pražští policisté pátrají po útočnících, kteří v Praze za poslední dva dny sexuálně napadli hned dvě ženy. V jednom případě dívku dva násilníci osahávali a oloupili o kabelku, v obou případech se pak dívky nakonec sexuálnímu útoku ubránily.

"Ve čtvrtek 8. května 2014 kolem 22.hodiny a 30.minuty došlo k přepadení 18leté ženy v Praze 8 Bohnicích. Dívka si s největší pravděpodobností zkracovala cestu kolem porostu poblíž ulice Vratislavská, když jí zastoupila cestu dvojice neznámých mužů a požadovala vydání finanční hotovosti. Když žena nereagovala, jeden z lupičů ji udeřil pěstí a druhý okradl o kabelku," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

 

Aby toho ale nebylo málo, útočníci poté dívku zalehli a začali ji osahávat na intimních místech. Dívka se ale začala aktivně bránit, což útočníky odradilo a dali se i s její kabelkou na útěk. Celou věc napadená dívka oznámila na policii, policisté teď po útočnících pátrají.

 

"Podle všeho by se mělo jednat o muže ve věku kolem 30 let, vysoké cca 180 cm, střední postavy, snědé pleti. Jeden z útočníků měl údajně na sobě zelenomodrou kostkovanou bundu a modré kalhoty s laclem, druhý bílou či světle šedivou mikinu," doplnila mluvčí.

 

 

Další případ sexuálního napadení oznámila v pátek 9. května mladá žena z pražského Hloubětína. Útočník ji podle všeho sledoval už od tramvajové zastávky. Když dívka odemykala vchodové dveře do domu v Poděbradské ulici, muž ji sexuálně napadl. Dívka se mu ale ubránila a křikem přivolala sousedy. Muž se dal v tu chvíli na útěk.

 

"Policie v této souvislosti pátrá po cca 160 cm vysokém muži, mírně zavalité postavy, kulatého obličeje, snědé pleti a krátce střižených vlasů. Hledaný měl podle všeho na sobě tmavě modré džíny, hovořil klidně plynulou češtinou," dodala Zoulová.

 

 

Případy prozatím pražská kriminálka nijak nespojuje. To se ale může postupem času změnit. Policie nabádá ženy k dodržování základních bezpečnostních pravidel.

TN.cz